Jump to content

Имам проблем с разтоварване на турбо


audi A3 200+

Recommended Posts

Колата е А3 1.8Т, мотора е AUM. Имам проблем с задържането на налягането, постоянно се разтоварва, колата е на 1 бар, значи проблема е следния, надува си на 1 бар и спада до 0.6-7 и пак 1 бар и пак 0.6-7, и така постоянно го прави, сменях блоу офа, пак така,сменях клапан N75 няколко пъти и пак същата работа.Всички маркучи са здрави. Някой имал ли е тоя проблем, или поне да някой да даде съвет от кво може да е :)

Редактирано от audi A3 200+
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като си вдигне високи обороти-5000-6000,турбото няма какво да надува.Не може постоянно да държи на 1 бар.

Имаш предвид,че при надуване стрелката на уреда играе ли?Ако е така огледай маркуча,който е за картерната вентилация-излиза от блока  и влиза в долната част на смукателя или някои вакуумни маркучета.При мен се оказа че имам цепнатина.Огледай внимателно има ли някъде омазняване-маркучи,интеркулер.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдига си 1 бар, и пада после до 0.8 и после пак на 1 бар и пак на 0.8 и така...

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога пада на 0,8, на колко оборота и колко натиснат педал на газта? Тоя AUM  с ел. дросел клапа ли е?

Налягането с буст метър ли го гледашили на ВАГ КОМ?

Редактирано от GLS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога пада на 0,8, на колко оборота и колко натиснат педал на газта? Тоя AUM  с ел. дросел клапа ли е?

Налягането с буст метър ли го гледашили на ВАГ КОМ?

Да с ел. дросел е, и на буст метъра го гледам, а и то се усеща по самата кола като я настъпеш и се усеща как ту тръгва да върви ту умаля, след 3500-4000  убората е така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...