Jump to content

Светлини за номер


Nasko9528

Recommended Posts

Ще ти нагласимие светлините (вътрешни и външни). Аз поне разбирам от електроника (а по-важното и от електрониката на 8Р-тата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дано не ми даваш напразни надежди с това обещание :) Надявам се да ги нагласиме някак, само кажете как :)

Благодаря.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Cvetan_ написа:

Колега, дано не ми даваш напразни надежди с това обещание :) 

Попитай съфорумците, дали тук друг познава по-добре от мен електрониката на 8Р-тата ;) .

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/17/2017 at 7:34 PM, bsdnikolov said:

Попитай съфорумците, дали тук друг познава по-добре от мен електрониката на 8Р-тата ;) .

Аз във вас не се съмнявам, само в себе си :) За сега напредък никакъв :( 

Тези плафони дали биха ми решили проблема със светлините на номера - https://www.olx.bg/ad/smd-ledled-plafonikrushki-za-registratsionen-nomer-audiaudi-ID62cnG.html#0d85a8ef61 , как мислите?

А пък след това ще мисля и за интериорните..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да видиш какво е творено. С тези висящи жици, 100% има интервенции и по леглата за плафоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 6/16/2017 at 9:22 PM, bsdnikolov said:

Ще ти нагласимие светлините (вътрешни и външни). Аз поне разбирам от електроника (а по-важното и от електрониката на 8Р-тата).

Имам напредък - намерих днес нов десен плафон с обикновена крушка, реших вместо да рискувам да чегъртам запоеното с жиците, та да изчистя контактите (кой знае дали нямаше да се счупи нещо) използвах жичките и ги увих колкото мога около контактите на плафона :hilezh: И вече нямам грешка за Number plate light, нито картинката за изгоряла крушка :hilezh:

Обаче - въпреки че няма картинка за изгоряла крушка, вътрешните плафони в купето не светят :( Нито предния, нито задния :( 

Та пак опирам до обещанието Ви, колега - къде да им търся проблема на вътрешните да оправям да не ме дразнят?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо което се проверява е бушонът. При 99% случаите, в него е проблемът. Ако не е той, в следвация 1% е релето за Терминал 30g, в 0.001% от случаите проблемът е в рязани от някой кабели, и финално в 0,0000001% от случаите проблемът е в дефектирал модул Central electric. 

Тоест, проблемът е елементарен за локализиране, схига да знаеш как да го потърсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като остане време ще гледам бушона значи тия дни, че както се видя по въпроса със задния номер не ми е най-приоритетната работа в тая жега :)

От темата за общата информация виждам че е номер 15 и 10А, ще купя един такъв направо като минавам покрай подходящ магазин и ще го сменя, няма какво да гледам стария предварително мисля.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/29/2017 at 7:10 PM, bsdnikolov said:

Първото нещо което се проверява е бушонът. При 99% случаите, в него е проблемът. Ако не е той, в следвация 1% е релето за Терминал 30g, в 0.001% от случаите проблемът е в рязани от някой кабели, и финално в 0,0000001% от случаите проблемът е в дефектирал модул Central electric. 

Тоест, проблемът е елементарен за локализиране, схига да знаеш как да го потърсиш.

Днес сложих нов бушон, но за голямо съжаление нямаше ефект - все още не светят.. :( В тези 99% ми беше надеждата, че горе-долу до смяна на бушона ми стигат познанията :)

Това реле дето е следващият 1% как мога евентуално да го проверя наред ли е?

Edit: не знам има ли някакво значение, но плафончето в жабката също не свети, НО пък в багажника гледах че си свети - единствено там.

Благодаря.

Редактирано от Cvetan_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Багажникът е към друг модул. Осветлението там се управлява от модул "Central convenience". 

Относно жабката. Да, жабката също се захранва от Терминал 30g. Но там има и още един фактор, а именно, прословутия амортесьор. 

Ако си от София, ела и много бързо ще ти локализирам проблемът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...