Jump to content

Проблем с климатроника ц4 2.5тди


Slavlz 2.5TDI

Recommended Posts

От 2-3 дена имам странен проблем с климаторника появи се внезапно не духа топъл въздух както и да го наглася духа хладен не студен въздух.... А иначе всичко си работи разпределя си горе долу навсякаде .. маркучите са ми топли радиаторчето също жега а в купето грам жега не пуска :steinigung:

п.с скоро замервах турбинката и сменях масла да не би нещо да сме пипнали случайно,ама а де не разбирам :unsure:

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвън има една клапа дето ако е затворена вентилатора не може да засмучи студен въздух и да го прекара през топлообменника....след като казваш че тръбите са топли значи няма въздух да ги обдуха ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвън има една клапа дето ако е затворена вентилатора не може да засмучи студен въздух и да го прекара през топлообменника....след като казваш че тръбите са топли значи няма въздух да ги обдуха ....

Каде по точно е тази клапа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес,установих какъв ми е пролбема.Значи всичко си работи,обаче самия управляващ блок на климатроника не подава сигнали за температурата и от там не командва съответните клапи,фактически и на 20 градуса и на 30 градуса духа еднакво ... иначе всичко друго работи разпределя и т.н

Някой ако може да ми подскаже каде може да е точно проблема във управляващия блок ще съм благодарен.

<_<:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Температурния датчик ? 80лв..

Това само, ако копресора не ти включва. Но и да не включва отиди да ти направят един тест в сервиз за климатици има много варианти в темата с препоръчаните сервизи.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=3389

Редактирано от godo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега прочети си грешките на дисплея на климатроника- като те слушам така сигурно е моторчето за температурната клапа което се намира отпред точно до мотора за чистачките. сигурно е изгърмяло.

ново е 180 кинта на старо незнам някъде към 70 сигурно.

виж какви грешки има на дисплея , показва ги като натиснеш едновремено бутоните със стрелката за горе и бутона за обръщане на въздуха в купето, ако ти показва 0.00 значи всичко ти е наред, ако имаш грешки то ако са повече от една ще ти мигат една след друга. запиши ги и ги пусни тука за да ти кажа какво означават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега прочети си грешките на дисплея на климатроника- като те слушам така сигурно е моторчето за температурната клапа което се намира отпред точно до мотора за чистачките. сигурно е изгърмяло.

ново е 180 кинта на старо незнам някъде към 70 сигурно.

виж какви грешки има на дисплея , показва ги като натиснеш едновремено бутоните със стрелката за горе и бутона за обръщане на въздуха в купето, ако ти показва 0.00 значи всичко ти е наред, ако имаш грешки то ако са повече от една ще ти мигат една след друга. запиши ги и ги пусни тука за да ти кажа какво означават.

Колега аз преди два дена ходих на един 'майстор' и той ми каза че моторчетата ли клапи ли както се казва там си работят просто не достигал сигнал до тях.... сега си мисля едно нещо и дано се окажа прав,акумулатора ми е много скапан ама много случва ми се често да не мога да запаля.. чудя се за такъв вариант да е всичкия проблем от акумулатора . :hilezh: относно теста ще го направя аз даже си пазя едно файлче изтеглено от форума със всички тестове на дисплея на климатроника

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са показанията на климатроника: искам да добавя понеже има и малки цифри след някои стойности ще слагам долна черта за да се октроява коя е малката цифра:

01c-06,1 07,3 07,4 08,3 11,5 11,6 13,7 18,3

02c-15_4 16c-16_0

03c-14_6 17c-00_0

04c-12_0 18c-01,1

05c-12_8 19c-00,0

06c-25_5 20c-12,3

07c-10_0

08c-22_5

09c-09_4

10c-22_6

11c-09_0

12c-24_0

13c-09_2

14c-09_2

15c-15_7

Смятам че е достатъчно макар че каналите са до 63 ако трябва още имам ги всичките :bia:

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега сега ще ти напища на български точнио как се проверява климатроника и какво означават кодовете и грешките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са показанията на климатроника: искам да добавя понеже има и малки цифри след някои стойности ще слагам долна черта за да се октроява коя е малката цифра:

01c-06,1 07,3 07,4 08,3 11,5 11,6 13,7 18,3

06,1 (G110) -датчик за температурата на охладителната течност (ECT), A/C е постояно отворен (* 06,1)-дефектен

07,3 -датчика за температурата в вентилатора е спорадично отворен- тов идва от 06.1

07,4 -датчика за температурата в вентилатора е спорадично на късо-тов идва от 06.1

08,3 -положението на температурната клапа, спорадично отворена -тов идва от 06.1

11,5 -положение на централната клапа , статично блокирана (* 11,5) -значи че неработи-дефектна

11,6- положение на централната клапа, повреда

13,7 -положение на клапата за краката и челното стъкло, спорадично блокирала -това е от 06.1

18,3 -напрежение на вентилатора, спорадично-това не го знам

предлагам ти да смениш дачика G110 защото е дефектен (може и прекъснат кабел) и тогава ще видиш по нататък.

май ти е изгърмяла и централната клапа и там е много разправия.

смени си дачика и си виж грешките отново

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

06,1 (G110) -датчик за температурата на охладителната течност (ECT), A/C е постояно отворен (* 06,1)-дефектен

07,3 -датчика за температурата в вентилатора е спорадично отворен- тов идва от 06.1

07,4 -датчика за температурата в вентилатора е спорадично на късо-тов идва от 06.1

08,3 -положението на температурната клапа, спорадично отворена -тов идва от 06.1

11,5 -положение на централната клапа , статично блокирана (* 11,5) -значи че неработи-дефектна

11,6- положение на централната клапа, повреда

13,7 -положение на клапата за краката и челното стъкло, спорадично блокирала -това е от 06.1

18,3 -напрежение на вентилатора, спорадично-това не го знам

предлагам ти да смениш дачика G110 защото е дефектен (може и прекъснат кабел) и тогава ще видиш по нататък.

май ти е изгърмяла и централната клапа и там е много разправия.

смени си дачика и си виж грешките отново

Благодаря,много колега утре ще я оставям в един сервиз за климатици,дано се справят като хората че голяма мъка.. а и все пак е зима :bia:

п.с Разбрах че бил проблем климатроника на ц4 като цяло давал често дефекти

Ще пиша какво е станало .. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправиха ми проблема е бил във някои от машинките не се работили правилно сега всичко е 6 благодаря много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз имах същия проблем на климатроника.но отидох на сервиз и го оправиха.Но не се сещам за колко пари.Отиди в Unitrade на фолксфаген и ще ти го оправят.Това е най-лесния и сигурен на4ин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...