Jump to content

Схема на карбуратор - как да разбера модела?


xploid

Recommended Posts

Здравейте,колеги.

Първо поздравления за чудесния форум.Има доста полезна информация относно марката и повече от колегите ми се струват отзивчиви.Накратко за проблема- отскоро съм горд собственик на 80 тка.Купих колата с неработеща бензинова помпа (съответно със затапен мъркуч).Привлечен от добрия външен вид и безпроблемното палене на газ при ниска температура пренебрегнах този факт.Купих помпа,но уви- колата явно не беше помирисвала и карба протече на едно две места.Втората клапа не се отваряше и камерата се пълнеше с бензин.Свалих карбуратвора,разглобих периферните клапанчета,подмених някои от вакуумните маркучета,отстраних течовете които установих първоначално и днес монтирах почистения карб доколкото успях да почистя без сериозно разглобяване.Резултата е че течовете по периферията спряха,но втората камера продължи да се пълни и пак го свалих.

Въпросите ми са няколко-първо как да разбера кой от двата модела 1 или 2 е карбуратора ми?Двигателя ми е RU ,това обаче не е гаранция ,че не е натикано нещо друго.Каква е конструктивната разлика между двата модела,за да мога да потърся точния ремонтен комплект?Ако има някой колега от Русе ще се радвам да ме насочи към някой магазин в краен случай ще търся нещо от друг град не заради друго но ако има някакво несъответствие пак куриери обратно ако изобщо се съгласят да го подменят.Другото е как се управлява втората клапа или има няква друга причина да прелива да се дави?Ако някой има някаква идея за проблема,предположение или да ме насочи към някаква информация относно устройството и принципа на действие ще се радвам да сподели.

Предварително благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега и добре дошъл.

Ето малко линкове да се ориентираш за карбураторите, а също и конструктивните им разлики.

Надявам се да нямаш проблеми с руския.

 

 

общо:

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/au/au.mycat?SelSgr&t=swumLhALpi43C6Yu8VHOF4JK/wjgUjETiz6mLpTUJh6zS6TRUy_GLLMvhzmzK6ZEkEm1YeBGkiItm87959vO27MJnDSq3cn65tk6b9hgvV26xf3Es8ryrmsgjQqjm3d0R3_TImkv90Y8Qs9VMO/utCmotFZvVDy5N3_zDOjWFTKisp/LlzSxXPYz9r4kNp4b

 

конкретно за RU:

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/au/au.mycat?SelPg&t=PV2xcu9dsXKpXbFyfwfZSwwc6FRuBG4PpmixcgmCMUI9HbON3XmRcD15kGU9fbH7MBEp6HBDF/IJUKnm7yUX85vQu6ZGfzNTMTg4xNHlhQahA2ZOi0nbpLPvo2w1X7dTYAEDe_yHxWAiFEF2M78ZwTfCg9Q_iopKfzH5qtgGnE93gmHNWgttPWWduvwMpw972T0PRKq/XzqaV6Np0u7X0g==

 

А за вакуумните маркучета, по добре ги огледай всичките, че под оплетката трудно се хваща на око къде има скъсано. При запален двигател ги размърдай един по един и ако от някъде смуче ще си покаже веднага.

Обикновено при работа само на газ вътре в карбуратора всичко се разсъхва и става на тор.

По номера на карбуратора (някъде беше щампован на корпуса му) мисля че можеше да се поръча ремонтен комплект.

 

Дано съм бил полезен. Успех.

:bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай за номера му и после виж по таблиците по горе.Има теми из форума със снимки и ще разбереш твоя какъв е.

Погледни това  http://dinamitry.eniko.ru/reports/keihinII_a80.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето две примерни снимки от нета на карбураторите, за да се ориентираш във визуалните разлики:

 

Keihin 1:

3171c14b6d42.jpg

 

Keihin 2 :

 

501f41u-960.jpg

 

За ремонтен комплект можеш да попиташ в Евро 07. Преди около 2 години ги бях питал и имаха, цената беше около 50..60лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От постнатите снимки разбирам ,че модела е кейхин 1 :nixweiss: ,а доколкото знам стандартно се монтира 2.Колкото до руския разбирам повече корейски отколкото руски  :blush:,но в линковете има доста полезни снимки,за което благодаря на колегите.Започвам да разглобявам,записвам и снимам и да видим какво ще се покаже отвътре.Освен щампа KS2 и емблемките на ауди и VW други номера не видях,но ще си отварям очите.Колкото до Еврото съм малко резервиран към тях относно качеството на стоките им.Ако някой има други предложения за магазин с радост ще го обсъдим в краен случай ще проверя и там да видя какво предлагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към частите на евро 07 и аз съм резервиран, но само при тях намерих ремонтен комплект (за Русе). Ако намериш други оферти в града, ще се радвам да споделиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номер не открих никъде,иначе конструктивно е същия като този от последната снимка.В Еврото комплекта е точно 60 лв и го имат в наличност в големия склад до КАТ.Като отворих двете части на карба и иглата на поплавъка изпадна.Лошото е че не знам как точно се захваща за поплавъка,да не би да е имало някакъв пластмасов елемент или щипка скоба и да се е разпаднал защото в камерата имаше малко боклуци само.Като се прибера ще ги снимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди като  вземах беше 40 лв., по спомен каталожния номер е H11.На поплавъка има едно като каналче в което се нанизва задната част на иглата, която  представлява една квадратна пластинка. Принципа е долу-горе като при щипките за пердета. Погледни по обстойно и ще ти стане ясно.

Редактирано от acpa4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес имах оферта за 45 лв.Какво обаче трябва да включва този комплект,имам предвид да не е някой по беден на съдържаниегарнитури,о пръстенчета може би въпросната игла?Момчето с което говорих по телефона не беше изобщо запознат защото са прекупвачи и го нямат в наличност.А колегата от Русе който ме пита магазинът е на Енчо дето му викат отстъпката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...