Jump to content

Проблем с отключването на шофьорската врата


joneca

Recommended Posts

Здравйте, от няколко дена имам един доста досаден проблем - шофьорската врата се заключва нормално, но може да се отключи само от вътре. При натискане на копчето за отключване се чува прищракване, но не се отключва. В началото когато възникна този проблем, преди около седмица, от 5 пъти 2 пъти ще се отключи без проблем, но последните няколко дена спря напълно да се октлючва и единствения ми вариант е да я отворя от вътре. Доста досадно! :wall:

 

Разрових се из google и това което открих ме навежда на мисълта, че е възможно проблема да идва от модула който отключва самата врата, или от ключалката. Някой имал ли е подобен проблем и можете ли да ми препоръчате майстор от Варна, който да може да се справи с подобен проблем без после да ми трака вратата, защото си е оставил ръцете? :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем със задната врата,но не се оваряше отвън,проблема беше в един палец,който натискаше микроключетата.Не правеше пълен ход,и не можеше да натисне микрето което действа за отваряне отвън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам, че и моя проблем може да е същия. При теб имаше ли случаи в които да се отвори вратата, защото при мен не всеки път прави проблем и да попитам сам ли го поправи, или ходи на майстор? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте колеги, при мен се появи подобен проблем: не мога да отключа с дистанционното двете леви врати. Шофьорската я отключвам само когато вкарам ключа в ключалката и завърта за отключване , а задната се отваря само от вътре. Интересното е, че когато веднъж се отворят по-този начин след това не е проблем да се отварят и от външните ръкохватки, но до следващото заключване с дистанционното на ключа. Моля ако някой е имал подобен проблем или има информация да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди време попаднах на много добра тема, пусната по същия повод, в която е обяснен проблема и начина на отстраняването му, дано да е от полза.

https://www.audiworld.com/forums/a6-s6-c6-platform-discussion-58/a6-a3-a8-doors-not-unlocking-2879050/

На кратко, актуатора(бравата на вратата) записва грешка на неработещата врата, при сканиране с VCDS, ако проблема е същия, и още на A3 8P Sportback и A6 C6 актуаторите са еднакви.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте, и аз имам същия проблем, но само зимата, откакто се постопли времето не ми е правило чакмаци, иначе цяла зима задна лява врата не ми се отваряше отвън, само отвътре и от време на време шофьорската не се отваряше, но рядко се случваше да не се отвори. Ще съм благодарен някой ако даде клипче нещо как се отстранява проблема (ако има разбира се) понеже аз не мога да намеря, вероятно има, но с английския не съм много на "ти".

Редактирано от jocky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам желание сам да си го направя, само ме интересува какво трябва да направя, когато сваля бравата, щом е работа за 10 минути както казва по-горе колегата.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В бравата има две моторчета. Просто трябва да разглобиш моторчетата и да почистиш колекторите от нагара. Това е. 

Не е работа за 10 минути, но не е и за цял ден. На мен, на свалена брава по 40 минути ми отнема да я оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за инфото, намерих един клип в ютуб предполагам, че е точно за това което говориш@bsdnikolov  а относно този нагар с какво да го почистя?

 

Редактирано от jocky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, jocky написа:

 намерих един клип в ютуб предполагам, че е точно за това което говориш@bsdnikolov

 

 Да, това е.

 

Преди 20 часа, jocky написа:

относно този нагар с какво да го почистя?

Аз го почиствам с финна шкурка (1200).

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bsdnikolov отворих днес бравата и ги почистих със спирт и малка четка както е в клипа, но уви нещо не тръгнаха след това, утре ще ги разглобя пак и ще пробвам да им подам ток да видим дали ще тръгнат..

Редактирано от jocky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, jocky написа:

@bsdnikolov отворих днес бравата и ги почистих със спирт и малка четка както е в клипа

Нормално да не тръгнат. Аз ти говоря за нагар по колекторите, а ти с четка и спирт подхождаш. 

 

Преди 9 часа, jocky написа:

@bsdnikolovутре ще ги разглобя пак и ще пробвам да им подам ток да видим дали ще тръгнат..

Този път разглоби и моторчетата, и с финна шкурка махни нагара от колекторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...