Jump to content

Audi A3 2004 2.0 tdi подгревна свещ


BassMania

Recommended Posts

Здравейте колеги, днеска ходих да закача колата на диагностика защото ми светна чекът(лампата за герешки проблеми по мотора) закачи ме и ми каза че свеща подгревната свещ на 3-ти целиндър е изгоряла изчисти грешката но каза че теябва да я сменя защото пак ще светне, купих си свещ на bosh и тръгвам да сменям но неможах да ги намеря каде са, искам да помоля който знае на този мотор каде е 2.0 тди 140 к. 2004 година каде стоят тези свещи да ми каже, много ще съм благодарен и как се броят от каде на каде коя е трета. БЛАГОДАРЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маха се капакът на мотора (не пластмасовия). Под него са.Ще ти трябва и нова гарнитура.

П.П.

Смени всички свещи, така и така си махнал капакът... Да не повтаряш действието, че са "леко" завряни.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е задължително при отваряне на капака на мотора, за смяна на свещ на BKD да се сменят и 4-те, защото първо спестяваш от труда един вид, защото не е като на ВММ мотора да са отвън свещите и да става като за 2 - минути работа и второ, свещите въобще не са скъпи. Има голяма вероятност,, обаче някой от свещите да не иска да се отвърти или да се счупи и трябва много да се внимава, защото си ......... майката, ако стане.........

 

За изгоряла свещ, по принцип записва грешка, но чека не светва, по-скоро съм склонен да вярвам, че има проблем с дюза на 3-ти цилиндър.

Редактирано от Ropotamo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом казваш, не че съм нямал идентичен проблем на същата кола, на същия цилиндър 3-ти и грешка записана, но не свети чека, освен ако лятото понеже беше и не се използват подгревни свещи и за това да не е светнал.... друго обяснение нямам... иначе грешката си я беше записал.

Редактирано от Ropotamo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми щом при теб с тия условия не е светела, при мен светна, значи извода е един - различни коли различни индикации, нива оборудване и тн.

значи вагком му е майката и да гледа там човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, смени всички свещи.

Прилагам ти инструкцията за смяната на свещите. Сам ще се убедиш, че ако сега смениш само една и след 2-3 месеца ти изгори друга, ще си сложиш въжето при мисълта да повториш процедурата...

 

Screen_Shot147.png

Screen_Shot148.png

Screen_Shot149.png

Screen_Shot150.png

Screen_Shot151.png

Screen_Shot152.png

 

Screen_Shot153.png

Screen_Shot154.png

Screen_Shot155.pngScreen_Shot156.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
On 8/27/2015 at 11:38 PM, bsdnikolov said:

Маха се капакът на мотора (не пластмасовия). Под него са.Ще ти трябва и нова гарнитура.

П.П.

Смени всички свещи, така и така си махнал капакът... Да не повтаряш действието, че са "леко" завряни.

Колега предстои ми смяна на свещите / спрял съм се на Беру/ може ли да ми кажеш и коя гарнитура се сменя ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...