Jump to content

колеги дюза от акн става ли за афб


Kanazirski

Recommended Posts

колеги дюза от акн става ли за афб    взех си от колега във форума 2 дюзи  но се оказаха различни и 2 те са от 2,5 150 коня  но са от акн .... а моите са афб   ето и снимка 

post-55893-0-46365800-1446658293_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тези дюзи които си взел не са за твоя двигател,защото с тях двигателят няма да работи в нужните параметри,тъй като твоите дюзи отварят и работят на налягане от 221 до 233,а тези които си взел отварят от 231 до 243 бара.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До-колкото знам,компютъра ръководи гнп,която е с определен номер и буква.Дефакто помпата,не подава нужното налягане,а иначе колата пали и работи, но стойностите на дюзите не са в нужния диапазон,тресе и разхода е двоен.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,тези дюзи които си взел не са за твоя двигател,защото с тях двигателят няма да работи в нужните параметри,тъй като твоите дюзи отварят и работят на налягане от 221 до 233,а тези които си взел отварят от 231 до 243 бара.

колега прав си ........... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям го ,от личен опит до-преди което не бях запознат и аз.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой знае ли ,какво ще се получи при смяна на дюзи 231-243бара с такива на по-ниско налягане 221-233 бара. Налягането до колкото знам се регулира от пружината, която натиска разпръсквача. За коли на тези години не е излишна проверка на стенд при какво налягане отварят.

Редактирано от stefan81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако я сложиш на стенда ще се очудиш колко е мръднало налягането с годините. Направи си проверка на всичките дюзи при майстор за спокоен сън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...