Jump to content

Датчици


Recommended Posts

Искам да си сложа датчици за температура и налягане на маслото и амперметър. Уредите, които са вътре в купето ги имам - самите датчици ще ги потърся и надявам се ще ги намеря. Имате ли идея сложен ли е монтажа и ако може някой да ме ориентира в цената (на самите датчици и на монтажа). Модела на колата го пише по-долу. Благодаря Ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[az sym sy60 s PM i gi imam tiq jaji, no ne mi raboti nalqganeto na masloto. Ta zna4i na edno mqsti mi iskaha okolo 5o kinta za dat4ika a skoro v autoplus mi kazaha takava cena 4e sednah napravo nekade okolo 80-90 mai be6e... ina4e onq evtiniq ne znam dali 6te zaraboti. Toi se mntira na edno mqsto nad masleniq filtyr na drugite modeli tam nqma ni6to imam predvid drugi 1.8 motori.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[az sym sy60 s PM i gi imam tiq jaji, no ne mi raboti nalqganeto na masloto. Ta zna4i na edno mqsti mi iskaha okolo 5o kinta za dat4ika a skoro v autoplus mi kazaha takava cena 4e sednah napravo nekade okolo 80-90 mai be6e... ina4e onq evtiniq ne znam dali 6te zaraboti. Toi se mntira na edno mqsto nad masleniq filtyr na drugite modeli tam nqma ni6to imam predvid drugi 1.8 motori.

първо(нищо лично): преди да побликуваш мнение, моля те, прочети какво си написал :D

второ: въпросните датчици ги смених и двата - 30 лв. общо, ама май ги има и по-евтинки :?:

датчика за температурата се поставя до този за налягането над 2000 оборота. Там би трябвало да имаш тапа.

Ако някой има питания по въпроса - да пита :D

starwars.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

da, az imam vaprosi.

Kolata mi e kato tvoiata, eventualno moje godinata da e druga, shtoto ne znam tvoiata koia e.

na flaneca (maj taka se kazva) deto vliza antifriza v dvigatelia imam 3 datchika (pone tolkova vijdam i si mislia che sa datchici)

Edin ot dolu i 2 otgore.

Vaprosi

1) koj za kakvo e?

2) mojesh li da mi kajesh nomerata deto sa na tvoite (ako si gi smenial i ako znaesh kakvi sa)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчици за температура на охлаждаща течност не съм сменял. Още! :D

Доколкото съм запознат там е датчика за показанията на стрелката. датчика е с 3 или 4 извода (при мене са три).Единия е терморезистор, 2 са термопревключватели и един (ако го има) е захранване.

Ако погледнеш от към контактите разположението е следното:

-------------

| 1(T) 2® |

| 3(+) 4© |

| ^ |

-------------

1 - терморезистор - за стрелката на таблото

2 - термопревлкючвател - към управлението на климатика

3 - захранване +12V

4 - термопревключвател - за лампата на таблото

^ - издатина за правилно мотиране на куплунга

Доколкото съм чел захранването е необходимо щото 4-контактните били "полуинтелигентни" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

brandt - kyde si kupuwal datchik za maslo ?

ами аз я бях закъсал тогава и ми ги купи един познат от Елин Пелин

после дойде при мене и ги сменихме на пътя

добре,че проблема беше в тях. :D

Иначе щяхме да се дърпаме :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...