Jump to content

Проблем с паленето на ауди б4 абт


Алекс77

Recommended Posts

Здравейте колеги,много ще съм благодарен за няколко компетентни мнения относно въпросния проблем с паленето на ауди б4 абт мотор!!!!! значи обиколил съм няколко сервиза,всеки ми казва смени това,смени онова,колата си е на доста години,неможе да работи и на бензин и на гас перфекно,и такиви много много мнения,вече съм сменял доста компоненти,и така и така не открихме проблема който е!!! колата когато е напълно студена (сутрин главно) понякога пали на бензин,понякога не,иначе на гас си пали винаги и си държи обороти няма проблем,другия проблем е следния когато си карам на вече на загряла кола на гас естествено,започва да вдига оборотите около 1500-1700 и ги държи,и немога да превлкюча на бензин,трябва да изгася колата,и след това си пали веднага на бензин и си работи перфекно,написах 2-та проблема понеже може би са свързани,вече нямам представа,много ще съм благодарен за вашите мнения по въпроса,благодаря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

температурен датчик,2-пъти един от 15 лева и другия 25,ламбда сонда,чистене на дюзата с ултразвук,и казах след това че са ми правили ТПС-а,след това и центровка и настройка на моното и настройка и на делкото,всичко маркуча са прегледани и са сменени тези които са напукани,тампона под моното е здрав...за друго не се сещам за момента,благодаря за мненията..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако са ти отваряли тпс-то,са го разбазикали,това се прави само заводско,а мембранката сменял ли сия на моното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кажи сутрин, когато все пак запалиш на бензин, колата как работи на празен ход? Ако поработи 1 минута и тръгнеш да караш на бензин, всичко наред ли е? Когато я запалиш сутринта, като поработи малко, излез да видиш, отзад дали не пуши черно. Казваш, че на загряла кола, като я угасиш и запалиш на бензин, върви идеално и няма смущения. Покарай малко така, за да видиш добре ли е на бензин. А това, че когато загрее, започва да ти държи високи обороти на газ, не е добре. Имам чувството, че е пуснато повечко газ, намали я малко. Тия два проблема ми се струва, че са различни. Под питата има едно тънко маркуче, което влиза в нея, виж дали не се е извадило и оттам да смуче въздух. На мен ми се беше скъсало и вдигаше обороти. Естествено е, че при разбазикан ТПС, ще има проблеми, но най-напред провери тия неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,значи това малко маркучле е запушено с един винт,другото което е колата запали ли всичко е наред работи си добре,освен днеска,като запалих на бензин,и дигна до 1700 оборота падна на 1100 поработи малко и започна 1700 1100 и така докато не изкагасне,все едно има смукач и някой ту го дърпа ту не,съжелявам за обяснението но така ми идва да го обясна,иначе преди да имаше богата смес,излизаше черно от аспуха,но го оправиха последния път и от тогава нямам проблем с това...благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...