Jump to content

Черен Пушек???


BobbyU

Recommended Posts

Колеги от няколко седмици забелязвам колата при палене и при каране взе да изкарва много черен пушек което не е нормално при форсиране на място също като разторавра турбото пуши яко. Закачихме я с диагностика в движение всичко си е нормално колата си върви пушка никакви признаци.

Някакви идеи от какво може да е.

Колата е ауди А3 8p 1.9 ТДИ 105 коня 2006 та година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможностите не са малко. Общо взето без задълбочена диагнотсика, трудно ще стигнеш до конкретната причина.

А за колеги минали през това, има. Но, да се разбере конкретната причина не става виртуално през нета. Например, ето един колега с подобни симптоми. Прочети при него какво се оказа. При теб може причината да е друга, но без диагностика е врачуване.

 

 

http://audibg.com/forum/index.php?/topic/184113-изпушва-при-палене-нормално-ли-е/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз имам нещо подобно,но така е направено умишлено ако прочетеш темата която е цитирал bsdnikolov само,че разликата от мен и теб е това,че при теб като си взел колата го е нямало,а се е появило впоследствие без да ти е ровено по софтуера предполагам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди седмица правихме диагностика в движение с колата турбо и дюзи са наред според ваг ком от както съм я взел март месец нямам никакви признаци по колата нито прекъсва нито в вървенето има.сменил съм още като я взех всички консумативи филтри ремъци и т.н и от месец я забелязвам като паля по всяко време изкарва черем облак дим същото и като е в движение тея дни ще ходя пак да я проверят и ще пиша ама си е странен проблем няма да е само от нафтата както казват повечето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът може да е от "пикаеща дюза" до пропуск в турбо пътищата (плюс още много неща). Отиваш в специализиран сервиз и я поверяваш на тях. С VCDS трудно се хващат тези неща (освен от специалист, на който и най-малките отклонения му "говорят"). 

Черния пушек е признак за сурово гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледаи турбо патишта , поточно кадето е маслено там влиза фалш ваздух , краино махни интеркулера од пред този знае да спука между пластмасата и улуминиа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днеска свалихме егр изчистихме го ама не е от него майстора каза че давало различни стойности от дебитомера ама ме съмнява да е от него.продължаваме да търсим 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...