Jump to content

Haldex контролери


JDM as Fuck

Recommended Posts

А - халдекс дискове

B - задна "ос"

C - диф на задната "ос"

 

Когато въртиш кардана на угасен двигател точка "А" (дисковете) не са зацепени и няма как да предаваш въртене към точка "B"

След като имаш зацепване на точка "А" (от дисковете на халдекса) тогава се предава движение по "ОС" която съм означил с "B"

"Ц" диференциал на задната "ос" "B". Когато точка "C" е заварена имаме проблем сходен на твоя.

Бих те посъветван да отвиеш пробката която е до дясното колело и да погледнеш дали има заварка на диференциала.

 

Всичко което казвам е лично моя теория, която може да е грешна, но аз бих проверил.

DSC_8519.jpg.5d89ae3b00dcedc73bc5080da506d697.jpg

Редактирано от DogForLife
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно по тази снимка се водя ! Да знам как работи халдекса и за тези дискове които го зацепват и мие ясна работата му та въпросната пробка Б е развъртяна и не се вижда заварка там или тъка ми каза приятел който го свали аз утре се прибирам и ще го погледна и ще видя дали има вариянт да се разглоби като на снимката за да се види откъм точка Ц да няма проблем . Човекът който говорих с него за халдекса каза , че най-вероятно е развален стъпковия мотор и от там дисковете са постоянно зацепени но ще видим да но да е прав да не се занимавам повече с това ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дисковете са ти постоянно зацепени няма да имаш проблема със подскачането на задницата при завиване. В ляво от точка "С" има пробка, нея отвий и кажи какво виждаш - зъбчатки или заварени зъбчатки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледахме го от всякъде дифа и не се вижда да му има нещо единствено , че изстече твърде малко масло от него към 200гр , а трябва да е литър купих 1 литър и днес ще се събира ... Относно контролера там е бил проблема стъпковият мотор е бил блокирал следствие имало високо налягане и семеринг е заминал и целия контролер бил в масло но съм имал късмет , че електрониката е останала здрава пък ще видим днес или утре като се изскара колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте, скоро си вземах една Octavia1 4x4 с проблем в управлението на халдекса,.Та дали ще може някакви координати на човека или сервиза, който или където го ремонтира  твоето управление?  Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...