Jump to content

Почистване на геометрия турбо със спрей за фурни


vlado_tonev

Recommended Posts

През процепа на ЕГР-а ли вкарвате спрея или през "изхода" на турбината(меката връзка) ? И аз мисля да я пробвам тази процедура, че моята наду на 2854.8 mbar, а и до към 1700-1800 не е това което иска.

След като се накваси перката и геометрията няколко пъти, после като се запали веднага ли трябват яки обороти ?

Знам, че питам като идиот, ама вие поне сте минали по тоя път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз махам тръбата между колектора и ЕГР.Мушкам шлауха горе,докато опре до вътрешността на топлата част.Пръскам до момента,в който пяната се покаже горе.Чакам 20-30 минути и паля на празен ход без да закачам тръбата.Слагам парцалче за да не изцапа много коша.Гася след 2 минути и сглобявам.След това си избирам безопасен маршрут и карам малко по-агресивно няколко минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го правих както е в клипа, през отвора за изпускателния колектор.

Освен това с ръка мъчих лостчето на геометрията през 5-10 минути докато се отлепят чарковете и почне горе долу свободно да се движи.

Високи обороти на студена кола не е добре, при мене даже почна да тресе все едно ще угасне, след като я резнах на място до 4000, явно имам и друг проблем.

Проявява се главно на студена кола, сигурно е задръстено нещо.

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за менията и препоръките ! :bia: 

Днес доста обстойно гледах, пулих се, обаче на моя навес всичко е толкова навряно, че най вероятно ще трябва да разкачам, тръбата между турбината и меката връзка.(това си е мой проблем де :hilezh:)

Като се наканя да го направя, ще пиша за резултата ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днес пак го чистих, не беше толкова запекло като предният път, но почна пак да вдига налягането. Грубо месец и половина. Този път на топла турбина го направих и отне около 30 мин.

Редактирано от Бат Сашо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...