Jump to content

Пружини за предни амортесьори


ibonev85

Recommended Posts

Със сигурност не съм първият,нито последният,който си троши колата в дупка по перфектните софииски улици........но такова нещо на Ауди не знам да се е случвало!!!!!

В една перфектна дупка в центъра така се изтрясках,че ми изхвърча предна дясна пружина,а амортесьора се изкриви. Добре,че носача и накрайниците са от скъпичките и останаха здрави :hilezh:

Обикалях по доста морги,но навсякаде ми казват,че това са много здрави пружини и почти никога не могат да се счупят !?!?! Е,явно бат Бойко може всичко :))))))предлагам му да дойде да се снима с мойта кола в сервиза. А една нова пружина е около 100 лв!!!

Та,ако някой може да помогне да си намеря пружини за отпред много ще съм благодарен.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност не съм първият,нито последният,който си троши колата в дупка по перфектните софииски улици........но такова нещо на Ауди не знам да се е случвало!!!!!

В една перфектна дупка в центъра така се изтрясках,че ми изхвърча предна дясна пружина,а амортесьора се изкриви. Добре,че носача и накрайниците са от скъпичките и останаха здрави :hilezh:

Обикалях по доста морги,но навсякаде ми казват,че това са много здрави пружини и почти никога не могат да се счупят !?!?! Е,явно бат Бойко може всичко :bia:)))))предлагам му да дойде да се снима с мойта кола в сервиза. А една нова пружина е около 100 лв!!!

Та,ако някой може да помогне да си намеря пружини за отпред много ще съм благодарен.....

щом са рядкост дори и да ги намериш ще са 70-80% от цената на новите тааа я си шибни 2 чисто нови и здравата я обяви за продажба тъкмо ще споделиш дали от новите пружини има разлика в височината на колата :):):bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом са рядкост дори и да ги намериш ще са 70-80% от цената на новите тааа я си шибни 2 чисто нови и здравата я обяви за продажба тъкмо ще споделиш дали от новите пружини има разлика в височината на колата :D:bia::D

аз точно за височината се притеснявам,защото съм със спортно окачване.казаха ми уж,че няма да се вдигне отпред ако сложа нормални пружини,защото амортесьора щял пак да я държи ниско. знам ли кво ще стане,но съм длъжен да опитам. крайният вариант е 2 нови пружини с 2 нови амортесьора...абе около 600 лв честитка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом са рядкост дори и да ги намериш ще са 70-80% от цената на новите тааа я си шибни 2 чисто нови и здравата я обяви за продажба тъкмо ще споделиш дали от новите пружини има разлика в височината на колата :hilezh::hilezh::hilezh:

доста обикалях и успях да намеря само от S6 на същото купе.сега се вдигна отпред,но трябва да намеря и за отзад и да уравновеся нещата.Но иначе височината на тези от S6 е като тази на нормалните пружини за 100тицата,само че са по-твърди.аз съм много доволен от този вариант-По високо и по-твърдо окачване :hilezh:няма такъв наклон по завоите,колата пак си е легнала на пътя,но вече големите дупки,легналите полицаи и тротоарите не са никакъв проблем

Редактирано от ibonev85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера тази заблуда за пружините спортните пружини са с по малко навивки но са направени от по дебел тел имат по малък работен ход и возят по твърдо докато нормалните са с повече намотки и са направени от по тънак тел имат по голям работен ход и возията е много добра каквито и да сложиш колата ще стои на едно ниво зависи вече какви пружини слагаш има такива при които колата седи по ниско амортесиора не държи колата ниско незнам каква е тая все обща заблуда единствената работа на амортесиора е да гаси вибрациите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера тази заблуда за пружините спортните пружини са с по малко навивки но са направени от по дебел тел имат по малък работен ход и возят по твърдо докато нормалните са с повече намотки и са направени от по тънак тел имат по голям работен ход и возията е много добра каквито и да сложиш колата ще стои на едно ниво зависи вече какви пружини слагаш има такива при които колата седи по ниско амортесиора не държи колата ниско незнам каква е тая все обща заблуда единствената работа на амортесиора е да гаси вибрациите

:hilezh: едно пояснение: пружините,които сложих от S6 се еднакви с тези на 100/A6 и на височина,и на намотки,но са много по-дебели,което ги прави и по-твърди.Съответно като сложа същата височина прожини,но по-твърди,е естествено колата да се вдигне малко(по-точно с 4см). Колкото до амортесьора-така е- от него не зависи височината,той обира вибрациите,просто в предишния коментар нещо не съм се изказал както трябва :hilezh::hilezh: :hilezh: :flehan:

Редактирано от ibonev85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Имам оргинални спортни пружини и 2 предни амортесьора за A6/100 ако ти трябват ognianfotev@gmail.com

купих и задни пружини,вече ми трябват само 2 задни амортесьора,ако имаш кажи

Редактирано от ibonev85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...