Jump to content

Помощ купих си най-хубавото RNS E


kenwood2

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Моля някой който може да помага ,че вече ми е неудобно да пристенявам колегата  bsdnikolov  . на който съм много благодарен.

Та накратко да обясня каква е кашата. Понеже съм много умен и си купих рнс е без да го тествам. На външен вид всичко е ок но до там :D

 

Първо навигацията не и съответстват номерата от горе пише 8P0 035 192 T - тоест е от А3. Но реално предния панел и е от а4. Все още не съм разбрал кой модел точно е.

 

Второ което екрана не работеше... Имаше студени спойки с който се преборихме и сега е ок.

 

Трето навигацията естествено дойде без PIN код. Предишния собственик я е хакнал ,но както всички знаем последните 4 цифри от номера ,не бяха правилния код. Закупих код по ебау който отново не стана ,и накрая записах диск и я хакнах на ново. След мойто хакване 4 цифри проработиха като код. 

 

И така до тука стигнах с помощта на bsdnikolov. Сега ще ве помоля за помощ защото когато отида на CAR => Version => Изписва SW: Х---  HW: H80. тоест според това което прочетох до момента е с някакъв хакнат софтуер за SDS. Meн това не ме притеснява но когато се опитам да заредя ДВД диска с картата за 2016г ми изписва само : software update cd/dvd 0650 и до там ,нито стартира ъпдейт нито нищо.

Порових се малко по ,чуждите форуми и там пише ,че трябва да направя software downgrade. Но с коя версия трябва да го направя не откривам.  Записах един ЦД със версия 0360 ,но отново не стартира никакъв упдейт.  По другите форуми пише ,че за да направя downgrade трябва през ваг-ком да сменя някакви настройки. За момента все още не съм я поставил в колата Ауди а2 ,но ако трябва ваг-ком ,ще помоля за скъдействие да открия правилните кабели за кан-шината :D  В момента колата е с някакво сону радио. Мога утре да снимам кабелите отзад.

 

Ако някой може да помогне малко ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Днес прегледах куплонга зад радиото.  Има 3 кабела маса, +12в и някакъв син бял кабел (предполагам за активиране на подсветката за старото радио). Значи да разбирам ,че кабелите за кан шината трябва да ги търся от друго място ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай снимка. Фабрично трябва да си с три букси. Едната вече я цитира, втората е за предните говорители и третата е за усилвателя в багажника и CAN-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

17 hours ago, kenwood2 said:

И така до тука стигнах с помощта на bsdnikolov. Сега ще ве помоля за помощ защото когато отида на CAR => Version => Изписва SW: Х---  HW: H80. тоест според това което прочетох до момента е с някакъв хакнат софтуер за SDS. Meн това не ме притеснява но когато се опитам да заредя ДВД диска с картата за 2016г ми изписва само : software update cd/dvd 0650 и до там ,нито стартира ъпдейт нито нищо.

Порових се малко по ,чуждите форуми и там пише ,че трябва да направя software downgrade. Но с коя версия трябва да го направя не откривам.  Записах един ЦД със версия 0360 ,но отново не стартира никакъв упдейт.

 

Не можеш да прескочиш толкова версии и трябва да минеш през междинен ъпдейт. Също така има разлика между европейският и американския софтуер и не може да минеш от единя на другия толкова лесно, но има начин. Версия 80 по спомен беше американска като там последната версия е 260. С американския софтуер не можеш да подкараш европейски карти и обратното. Потърси в Google "RNS-E EU to US" и ще намериш какъв е самият процес по смяна на версиите. Най-трудно ще ти бъде да намериш самите софтуерни версии, но за щастие ги пазя и ще ти ги пратя.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, daplayah написа:

 Версия 80 по спомен беше американска като там последната версия е 260. ........   

преди 15 минути, daplayah написа:

Потърси в Google "RNS-E EU to US" и ще намериш какъв е самият процес по смяна на версиите.

 

Щатска версия 80 няма. Европейска е:

Цитат

EU 0030: первая известная европейская версия
EU 0050: первый выпуск в 2004 г
EU 0080: 
EU 0100: поддержка формата FAT32 на SD картах
EU 0140: никогда не выпускалась на DVD
EU 0160: никогда не выпускалась на DVD
EU 0170: никогда не выпускалась на DVD, последняя версия, которая поддерживает DVD карты старше 2005 года
EU 0330: первая версия ПО новой генерации, поддержка DVD карт, новее 2005 года
EU 0360: первая версия, которая поддерживает блоки телефона типа "high", необходимо новое поколение телефонного интерфейса (C, F или новее)
EU 0450: 
EU 0460: исправление ошибок, версия выпущена на 2006_1 DVD
EU 0550: первый набор из 2 DVD, реализована поддержка TMC в Великобритании
EU 0600: поддержка камеры заднего вида, устранение ошибок, связанных с наборами из 2 DVD
EU 0650: поддержка AUX-входа, исправление ошибки со случайным порядком воспроизведения

 

Цитат

US 0020: первая известная американская версия, основывается на EU 0100
US 0040: улучшенная поддержкаMP3t
US 0110: поддержка"high" блоков телефона
US 0150: убрано предупреждение об отказе об ответственности при старте
US 0200: исправление ошибки со случайным порядком воспроизведения
US 0250: никогда не выпускалась на DVD
US 0260: поддержка AUX-входа, но удален режим TV

 

преди 17 минути, daplayah написа:

Най-трудно ще ти бъде да намериш самите софтуерни версии, но за щастие ги пазя и ще ти ги пратя.

Няма нужда. На колегата съм му дал линк и с версиите, от където може да си ги тегли на воля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно, значи няма да му пращам нищо. Но след като е му показва весия "X" е в така нареченият хибриден режим и за смяна на версията до 0650 процесът е горе долу същия.

Редактирано от daplayah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той си е записал сам диск с картите за 2016 и като го е поставил, навигацията е започнала да се ъпдейтва до 0650. Но, не е знаел че трябва да чака и като е изгаснал екранът за първия рестарт при префлашването не е имал търпението да я изгака отново до се включи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва да я мина през ваг ком за да мога да сменя версията на софта ?

преди 33 минути, bsdnikolov написа:

Той си е записал сам диск с картите за 2016 и като го е поставил, навигацията е започнала да се ъпдейтва до 0650. Но, не е знаел че трябва да чака и като е изгаснал екранът за първия рестарт при префлашването не е имал търпението да я изгака отново до се включи.

Отностно това ,чаках около 20 мин и нищо не се случи. Но още дреди да сложа моят диск подаваше X---

Toва ми са буксите отзад 6121508345d398681e9f86a303a8f58d9c6c263b

 

Tази в ляво е захранващата ,а тази в дясно за предните тонколони. Затова трябва да намеря къде да се свърже към кан шината. 3та букса нямам или е завряна в таблото ,но доста добре огледах.

Преди 1 час, bsdnikolov написа:

EU 0650

 

Преди 1 час, bsdnikolov написа:

EU 0600

 

Преди 1 час, bsdnikolov написа:

EU 0100

 

Преди 1 час, bsdnikolov написа:

EU 0080

 

С тези пробвах ,но само разчита ,че е диск за упдейт и нищо повече.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, kenwood2 написа:

3та букса нямам или е завряна в таблото ,но доста добре огледах.

Ако не можеш да я намериш, ще си хванеш CAN-а директно от таблото.

Има и още един вариант. Да се вържеш към K-шината на навигацията. Ако беше от A4 навито, със сигурност щях да ти кажа че е активна, но тъй като е от 8Р (по хардуерен номер) не гарантирам че е активна. K-шината се намира:

Screen_Shot1589.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен най-лесния начин би бил точно така през К-шината, директно на бюрото. Ползвам си една OBD букса, която я захранвам през компютърното захранване и с VCDS се връзвам дирактно на бюро. Така калибрирам стрелките на километражите, след като сменям прецакан FIS дисплей. Не е нужна кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, daplayah написа:

С американския софтуер не можеш да подкараш европейски карти и обратното. Потърси в Google "RNS-E EU to US" и ще намериш какъв е самият процес по смяна на версиите.

За моя изненада, тук ти се оказа абсолютно прав! Не позна софтуерната версия, но абсолютно позна че е за US!!! Преди малко изтеглих unlock-ващото ISO и погледнах вътре коя софуерна версия е. Оказа се 0210 и след справка, се оказа US.

 

@kenwood2, сега първото нещо което трябва да направиш е, да префлашнеш навигацията с EU софт.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи така като гледам какво е необходимо ми трябва комуникация с ваг ком. В момента разполагам с един одб2 блутут и един ваг ком ккл кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, bsdnikolov написа:

Напълно достатъчен ти е.

Значи с него ,ще мога да направя така ,че да го свържа без колата ?

DLC_Pinout.gif

Трябва да захраня кабела. И след това пин 7 от кабела към пин 5 от рнс е то ? Това при условие ,че бараката е от а4 ?

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твойта кола са:

1 - Плюс при контакт

4 - GND

5 - GND

7- K-wire

16 - Постоянен плюс

 

Аз тестовия си OBD конектор съм го захранил по тази схема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и без Vag. С тази програма -  RNSE_VIM_1.10

 

RNSE_MOD.jpg

 

Правиш един междинен диск с по-висока версия от текущата ти. В твоя случай US260 като source ти е US a target EU. След като ъпдеитнеш с него, слагаш дискът с 650 и вече той ще тръгне. 

Редактирано от daplayah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих диск както каза но все още нищо не е изписало на екрана. Освен обичайното софтуер ъпдейт диск 260.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...