Jump to content

съединител /параметри/


asen_c

Recommended Posts

Здравейте 

От малко време съм собственик на еднаот тези колички.

Ообаче имамследнияпроблем: педала на съединителя е много ниско (около половинатаот хода).Нямамтеч на течност нито от единя от цилиндрите (поне не видим), не съм забележил и течността да е намаляла. Съединителя въпреки,че е ниско отлепва нормално (без да има проблем присмяна на предавки при натиснат до долу педал и не приплъзва при пуснат).

За сега обмислям 2 основни варианта

1 счупена пружина на горния цилиндър и

2 счупена подложка на аклиалния лагер н асъединителя.

Въпроса ми е може ли без да се сваля скоросната кутия да се провери въпросната подложка на лагера дали е на място.

И да се провери до колко е износен съединителя ( и каква е минималната му дебелина).

Всъщност от страни на скоростната кутия има технологични отвори през които се вижда маховика. утре ще се опитам да кача и снимки на отворите за да стане по ясно.

Благодаря предварително.

 

ПС

Ако има тема в която вече е разисквани тези въпроси явно съм я пропуснал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя малко опит от първо лице. Колата я разпродавам на части и до последно нямах никакъв проблем със съединителя. Но когато свалих двигателя се оказа, че нитовете които държат феродото от към скоростната кутия вече опират. Демек феродото е почти свършило, но нямаше никакви признаци.

За педала, инцидентно ми се прецака на път и едни пичУе от Карнобат ми смениха долната помпа с някаква, която имаше лека разлика, но нова.
Педала седеше по-ниско и отлепяше много ниско. Майстора ми казаха, че след малко каране ще се оправи... да ама не.. така изкара около 10 000км и тая помпа се скапа. Взех си втора ръка и си я сложих сам, обезвъздуших си я и до последно нямах ядове (около 20 000км), и педала си отлепяше горе високо както беше в началото.

 

Така че според мен проблема ти е в долната помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...