Jump to content

Челно стъкло Audi A6 4F 2005г.


AnT0

Recommended Posts

Здравейте,

 

Налага ми се да сменя челното стъкло, тъй като в следствие на хвръкнало камъче с времето се появи вече доста голяма пукнатина.

 

Като че ли съм се насочил да си купя оригинален прозорец 2ра употреба.

Въпросът ми е какво трябва да гледам? В онлайн ЕТКА-та видях много вариации на челното стъкло. Как да разбера какво трябва да си взема аз? Бих желал да е същото като моето.

 

Има ли разлика в предните стъкла на комби и седан? Има ли разлика дали колата е Английска (с обратна дирекция) или не?

 

Благодаря предварително.

Редактирано от AnT0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да вземеш ще стане, някои имат черна лента отгоре, някои не. Може да уцелиш и атермично. Най-добре иди на място и си го огледай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някъде на стъклото има ли номер който го идентифицира точно какво е, за да търся същия номер?

 

На моя прозорец е захванато и огледалото и отзад май се намира датчика за светлина ... не знам всички ли имат място за датчик?

 

BTW какво е атермично стъкло?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички прозорци имат място за тоя датчик, и се отлепва от стария джам и се залепва на новия. Атермично е едно лилаво и филтрира лъчите на слънцето да не се напича колата вътре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за разяснението :) Значи ще е хубаво да е такова ... само не знам как ще го позная де ... но все пак мисля, че английските няма да паснат, защото долу в ляво (почти съм сигурен, че беше в ляво) има едно като прозорче за номера на рамата ... може би при английските е от другата страна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Мустанг имат и турски, които ги ползват за първоначално вграждане. Според мен за оригинален преден джам не давай повече от 100-150лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли предпочитам да си взема 2ра ръка оригинално, отколкото ново китайско или турско ... освен това с Кобра имам кофти опит с предишната кола ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти добре стария силикон преди да слагаш новия, ако прорежеш боята го намажи с грунд. По сервизите за автостъкла прорязват боята и след 4-5 години почва да капе оттам през новообразувалата се дупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Rodjeri написа:

http://www.sps-autoglass.bg/ - това е мястото колега, 

стъклата са Pilkington - Aнглииски, за разлика от Кобра - Турски.

 

Да да точно там е мястото.:hilezh: Един месец си говорим и обясняваме какво стъкло искам и накрая пак сложиха друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчан човек за лепене на автостъкла ... който обаче каза, че не се занимава със смяна ... ми препоръча Автостъкла Тани (http://avtostakla-tani.com/) за сега на тях съм се спрял ... дано всичко да мине добре ... иначе човека, който лепи стъкла ми даде доста добри препоръки ... да ги викна на място да ми го сменят ... че да може колата да седи 24 часа без да се пипа за да може всичко да залепне както трябва ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Rodjeri написа:

Сменял съм и при "Кобра" и при "SPS" като качество със сигурност SPS са по -добри!

Е то от Кобра предполагам че и аз ще се справя по добре.Леваци тотални са всичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото лепене не е кой знае колко сложно, проблема е като ти прорежат боята до силикона, под лайсната и като седи влага няколко години познай какво се получава - дупка. След градушката си лепих джама аз, за да ги няма тия проблеми в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето обаче не става за лепене :( В Дания забелязах пропукването ... и докато се върна пукнатината стана огромна и ... не става за лепене вече ... 

Иначе атермични стъкла 2ра употреба май май трудно се намират ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те, да ... но понеже каза, че след градушката твоето си го лепил за да нямаш тези проблеми ... казвам, че моето не става за лепене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвани някой бояджия да ти сложи джама, така ще си сигурен, че са направени нещата добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.sps-autoglass.bg/ - това е мястото колега, 

стъклата са Pilkington - Aнглииски, за разлика от Кобра - Турски.

 

Ползвал съм услугите на СПС и останах много доволен от монтажа. Стъклото дойде и с маркировка на Ауди, 1/1 с оригиналното.

Колата е Ауди А6 4F, 2008 г.

Мога да ги препоръчам.

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...