Jump to content

Смяна на актуатор А3 AHF


tox

Recommended Posts

Интересувам се , възможно ли е смяната и настройка на актуатор без сваляне на турбото и какво би струвало като цена подобна интервенция?

Ако да, моля за съвет кой може да го направи кадърно в София (не държа да е в сервиз) ?

Ще се доверя и на колега правил процедурата (срещу запалащане естествено). 

 

Мерси

Редактирано от tox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е. На мен актуатора ми го смениха и настроиха без канал дори, въпреки че на канал е милион пъти по-удобно. След смяната се прави фина настройка. Прави се лог в движение за да се види какво налягане прави турбото и съответно се настройва чрез промяна на дължината на рамото на актуатора. После пак се прави лог и така, докато не си доволен от стойностите.

Досадната част е правенето на логове и фината настройка на актуатора. Не можеш да минеш без такава.

 

ПП Ако помня правилно, смяната и настройките ми струваха 30лв, като се наложи 2 пъти да променяме дължината на лостчето (съответно и 3 лога трябваше да се направят), за да може стойностите на налягането да са както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пазарджик. Става въпрос за колега, който се занимава със смяна и обучение на табла, малки ремонти по автомобилите, главно електрически, но и по двигателя. За мой късмет, актуатора сдаде багажа като отивах за подмяна на табло, а не като се връщах от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
4 minutes ago, s7r3l0k said:

Въпроса беше може ли. Отговорил съм дали може и как става. Не съм споменал къде, защото очевидно нямаше да свърши работа тази информация.

Мерси за което  ;

А сега някой в София да сподели, дали и при кой го е правил?

Редактирано от tox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Могло! Мисията е завършена :hilezh:

Евала Влади, мерси за ангажираността и за работата , която свърши :respekt:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...