Jump to content

Мултифункционален волан?


eleg1e

Recommended Posts

Здравейте, искам да попитам дали може да се сложи мултифункционален волан (с копчета, за смяна на песни и за увеличаване, и намаляване). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е колата? 8L,8P.....Вероятно питаш за първите. Доколкото знам не, за тях няма мултиволан. Варианта е някаква направия с преработване на шлици и инсталация от друг модел но ще  се вкараш в много лош филм.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

8l е, мс за инфото, няма кой да се занимава :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има мултиволани, подвеждаш колегата много лошо. A3 си има такава система с четирилъчев и трилъчев мулти волан. Шлиците след 98-ма са еднакви при VAG, така че и тук го лъжеш. Въпроса е, че волан се намира трудно, скъп е и трябва да се освежи и боядиса кожата, което го прави много безсмислена покупка. За да работи със неоригинално CD, то трябва да може да поддържа такова управление от волана. По-запознатите да кажат какво се прави, ако CD-то не поддържа управление от волан. С оригиналните радиа би трябвало да работи с активиране през VAG COM.

 

ПП В ЕТКА има и модул/реле за този волан, който стои при бушоните и релетата под кората на волана. Предполагам и той се купува отделно, защото го нямаш, след като нямаш мулти волан.

Ако ти трябват номерата на тези управления за волана и на релето, мога да ги дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ми колата е 99-та (стария фейс), сд-то ми го има като екстра това нещо, аз съм с трилъчев волан и ми се струваше, че бях гледал някъде с копчета, за това попитах. Но ми изглежда много сложно, имам доста подобни дреболийки за момента, като му дойде времето евентуално може да се захвана и с това, благодаря за инфото все пак. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На трилъчевия бутоните са само за скоростите ( за автоматична скоростна кутия ).

Само при четирилъчевия има бутони за управлеие на радио/CD.

А при 8L задъжително се добавя и модула ( това при релетата, голям е колкото т.н. двойно реле ).

Съответно ти трябва и лентов кабел за мултиволан, както и съответните кабелни снопове с буксите им.

Общо взето доста неща и разправия за едната глезотия.

Ако ги нямаш, буквално не си струва интервенцията. ( Лично мнение )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...