Jump to content

Проблем скъсан болт !


iovcheff

Recommended Posts

Здравейте колеги имам страхотен проблем с моята кола . Скъсан болт на обтяжна ролка на пистов ремък . Някой ако има идея как да го извадя ще съм много благодарен :)

 

P.S. Опитах да го пробия с тънка бургия но се чупят ....

IMG_0450.JPG

Редактирано от iovcheff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чупят се защото ги оставяш да стърчат много от патрона на бормашината.

Разглоби ангренажа за по-лесен достъп, и тогава опитай. Удари един център в  болта защото май ти подвежда криво.

После прецени оборотите и натиска  внимателно.

Друг вариант е ...ако е отпуснала резбата след скъсването да направиш внимателно прорез със секач в самия болт. После с отвертка да пробваш да го отвиеш.  Но ако болта е 10.9 степен на якост е малко 50/50 да го сцепиш със секач.

Ако  може да се разглоби детайла (не е на блока)направо го сваляй и работи спокойно. Или направо го носи на бай стругар,

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеята със секача ще опитам и тоя вариянт , тъй като болта се задвижва леко при опит за разпробиване 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом не успяваш да го пробиеш, няма да успееш и със секач да го развъртиш, най-много да нараниш резбата и дотам.

Ако все още няма ударено (резбата) и както казваш парчето мърда, обезмасли и изчисти хубаво там, залепи с локтайт за метал един челосан на шмиргела по-малък болт/шпилка/парче арматура и почваш леко да въртиш ляво-дясно и да опиташ да го отвиеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз в такива ситуаций,използвам апарат за заваряване CO,винаги работи безотказно,слагаш гайка същия диаметър или може и по малка ако болта е много навътре,капваш с апарата вътре в гайката хубаво,след това ако искаш сложи и по голяма гайка върху малката същата процедура и си отвиваш с ключ после.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти от снимката ми се вижда че ще стане с co-то,и ще е по безопасно за резбата,само забравих да ти кажа че трябва да си откачиш акомулатора като се работи по колата с цо

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Бравос, и "гедорето' ми хареса.  За да не си чупиш инструмента ползвай за  вадене  специален инструмент(шпилкар или по модерно екстрактор.)  самонавиващ свредел с лява резба.934.jpg

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

автора по усет е нацелил най-доброто за тоя случай (набил е еврейска звезда в отвора), а ето това е единствения професионален комплект, който наистина върши работа и в сравнение с конусните екстрактори е като ролс-ройс срещу жигула.

Комплекта е на FACOM

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...