Jump to content

Отново проблем с парното


blagovest matanov

Recommended Posts

Здравейте, парното ми не работеше и съответно най-после оставих колата за смяна на радиаторчето и тапициране на клапи.

Обаче отново има проблем. С климатроник съм и когато е натиснато копчето, за да духа напред всичко е перфектно, духа топло и затопля доста бързо. Но когато натисна да духа към прозореца или в краката напред започва да духа студено, а към прозореца или съответно в към краката въобще не духа. Същото е и когато не е натиснато нито едно от копчетата за посоката - напред духа студено и никъде другаде не духа. Дори и като затворя ръчно предните клапи от никаде другаде не духа. 

Моля ви за идеи. Надявам се да не трябва да я оставям пак и да трябва да я отварят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пътувах до Тетевен и си поиграх с парното. Все едно копчетата са тотално разбъркани. Ням никакво значение температурата как е настроена - винаги духа топло, но когато е на Lo и не е натиснато нито едно копче за посока на духане отгоре започва да духа топло. В това положение ако натисна да духа отгоре студено. Когато температурата е настроена на Hi отгоре въобще не духа. 

Моля ви за съдействие. Дали може през vagcom може да се настрои това и ако да дали има някой с vagcom в Пловдив?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез в сервизното меню на климатроника и дай грешките, които покаже.

С VAG-COM-а може да не пусне адаптация на клапите, ако моторите, потенциометрите, лостовете и самите клапи са наред, би трябвало да се оправи.

Още една причина за проблеми са спойки по платката на панела на климатроника, преди всичко е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се презапоят ВСИЧКИ ДО ЕДНА спойки, чак тогава се търсят други проблеми.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 17 ноември 2017 г. at 14:18, NIKO написа:

Влез в сервизното меню на климатроника и дай грешките, които покаже.

С VAG-COM-а може да не пусне адаптация на клапите, ако моторите, потенциометрите, лостовете и самите клапи са наред, би трябвало да се оправи.

В менюто на климатроника на 1-ви канал стойността е 4.3

не съм сигурен това ли е, и стойностите на останалите канали не ми говорят нищо. 

Ако трябва да проверя още нещо, моля те да ми напишеш точно кой канал да гледам, за да си запиша стойностите. 

Редактирано от blagovest matanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи е канала, там са всички грешки, това .беше нещо за клапа май, не помня, намери списъка и виж какво означаваше тоя код.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...