Jump to content

Ръчна скоростна кутия на 2.5 тди 180 к.с.


viktoris

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Може ли някой запознат с въпроса или имащ такава кола да сподели примерно на 3000 оборота на 6 ста предавка каква скорост държи  .И дали всички ръчни скорости на 2.5 двигателите са еднакви в това отношение,и дали имат някакви съществени разлики.В смисъл по конкретно ме интересува дали примерно на 2.5 тди 180 к.с. е по дълга от на 2.5 тди 150 к.с...или 163 к.с.Искам да си сложа най дългата възможна .Сложих от 2.5 тди 150 к.с.А4 98г. и малко останах разочарован защото на 3000 оборота на 6 ста е на 155 км...а бях разбрал че е мс 170 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не видях да е уточнено за автомобила на предно или за quattro съава дума, давам инфо за quattro.

Кутията ми е с код FTL и предавателно число 3.89,

на 3000 об/мин е със 170 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да..точно за куатро се интересувам колега.И точно това знаех че ще бъде на 170 а в моя случай съм на 155.Имаш ли представа колега KCV на какви коли се слага такава кутия да знам от какво да я търся.И в частност твоята кола каква е точно.Всъщност колега Joro сега проверих и на 2000 оборота....аз съм с 105 ...значи и твоята е по дълга...вероятно като на колегата  КCV.A как да видя колата ти в подписа че не мога да се ориентирам.Също така да попитам трябва ли винаги да вземам и задния диференциал за определената кутия или е достатачно да е от 2.5 ...аз съм с CUB пак от А4 98 г.

Редактирано от viktoris
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май само от компа се виждат подписите, а колата е Avant C5 2004 2.5TDIQ BAU 132kw, не знам номера на скоростната кутията. Може да си внушавам, но лятото с летите джанти (имат друго J и ЕТ) вдига малко повече на 2000 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...