Jump to content

Проблем с дюзите


Selen_85

Recommended Posts

Здравейте карам ауди а3 2007 2.0TD 170 коня sline колата пуши от известно време (бял пушек) изведнъж на място почна много да пуши после като я изгасих и не можах да Запаля запали от четвъртия път но звука на двигателя си беше същия отидох да я закача на компютър и даде грешка в трети цилиндър и грешка в дебитомер ( чека ми светеше отдавна за дебитомер)изтрихме грешките но колата пак препушва бяло 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, доколкото ми е известно, 2.0TDI PD във вариант 170 к.с. е с дюзи Siemens, които имат "вроден дефект" и са подлежали на смяна при сервизни акции преди години. Легендите казваха, че тези дюзи не се ремонтират/рециклират, а се подменят. Когато аз купувах моята А3-ка преди години и гледах мотори BMN, проверявахме в представителствата дали колата е минала сервизната акция. Дано добавката да помогне, но по-скоро към диагностика се насочи, за да си сигурен. Може да провериш по рамата дали колата е преминала през смяна на дюзите по време на сервизната акция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколко знам аз - не. Или поне така беше преди ~3 години, когато търсех кола. Тогава всеки казваше, че рециклиране на тези дюзи няма и е хубаво да са сменени по време на акцията, че иначе парите аз ще ги давам. Но пък може вече да са им стигнали до истината и да ги правят?.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...