Jump to content

Питанка относно хром лайсни


Furious Audi

Recommended Posts

Здравейте, от известно време карам Ауди А4 Б6 авант и много им се вгледах на лайсните около вратите, моите не са хромирани.

След кратко търсене се сдобих с пълния пакет хромирани лайсни, та питанката ми е: Някой правил ли го е този филм, трудно ли се свалят старите, има ли някакви тънкости и тн..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е трудно, но щом ще ги сваляш ще им почупиш щипките, но това не те вълнува щом ще слагаш новите, леко подплъзваш отдолу с плоска отвертка и дърпаш към теб, имах комплекти инструменти за демонтаж на лайстните , но свършиха, ако изчакаш другата седмица пак ще имам

 

IMG_20180208_142125-1vvDhsLWlqzknRC9MHB4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото виждам на новите, основната лайсна над вратите, в началото отзад е на щипки, после има дупки по нея, всякаш е била нитована, за тези на вратите предполагам няма да имам трудности, основната ме тревожи 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази която е дългата е нитована почти по цялата дължина.Варианта е да разпробиеш нитовете с дрелка след което да нитоваш на ново.Получава се стига да ти се занимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След отварянето на вратат за да видя къде е закачена лайсната, установих, че има пластмаса, която вероятно покрива нитовете но ми се вижда залепена. Надявам се нчкой който го е правил това вече да сподели мнение, как е направил процедурата без да счупе елементите. Друго което забелязах, май се налага да се свалят всички кори за да бъдат монтирани ласните на вратите. 

 

 

Редактирано от Furious Audi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако правилно разбирам говориш за външните лайсни на вратите и тази голямата която е по цялата дължина.Какви кори ще сваляш?Просто махаш пластмасата(черната) (и не не е залепена) на горната лайсна и ще видиш нитовете.Другите се махат много лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корите на вратите не се ли свалят, че да се закачат новите лайсни, до колкото забелязах имат дупки за щипки, (сегашните ми) нямат такива и да наистина свалят се лесно тези на вратите. Благодаря, полезно е да знам, че не е залепена черната лента. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирани са, благодаря на колегите за помощта. Единствено имах проблеми с малката лайсна на багажника понеже при мен няма щипки за нея а отлята гума около прозореца, след изрязване, напасване и залепване, всичко стана идеално. С другите детайли не съм имал проблеми. Още веднъж благодря много ! Темата е за триене 

Редактирано от Furious Audi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Колега здравей.Сега и аз съм на същия проблем.взе да се бели тая дългата лайстна о отдолу да се показва хром.Мислях да ги беля, но това е голям филм и трудно става.Били ми обяснил по подробно как ги свали и с какво и ако имаш време за някоя снимка.Благодаря

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...