Jump to content

Отстраняване на проблема с горенето на масло Ауди Б8 2.0Т 211к.с


svoenraven

Recommended Posts

Знам,че има изписано много но никъде не намерих тема синтезирана по проблема.Ако има може и да съм я пропуснал.

Всичко е разхвърляно по малко  в 15-20 теми.Уж прочетох  доста от тях,но така и не разбрах какво е нужно за отстраняване на проблема.

Някъде се пише,че трябват бутала със сегменти.

Другаде се пише,че трябват биели с бутала и сегменти.

Трети пишат,че самия блок и той се сменя.

Та ако има някой колега правил такъв ремонт,да сподели какво се получило след ремонта,понеже има и такива твърдения,че и след такъв ремонт проблема пак бил налице.

Също и колеги които са наясно по въпроса,може да напишат кое и как е,  всякакво полезно инфо по въпроса.

 

Моето питане за сега по въпроса  е-

1-могат ли да се ползват старите биели,с нови бутала и сегменти?

2-блока ако се сменя само от Б8 2.0Т 211к.с трябва да е ,или има и други от които става замяната?

3-Имам вариант да сменя двигателя с такъв от Б8 2.0Т 2013г,на 48 000км, тук има ли го проблема с маслото ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се отвори мотора, няма как да се разбере какво трябва да се сменя.

При вариант 3, не би трябвало да имаш проблем. Обаче такъв мотор е около 2к лв, ако сумата е такава или по-голяма, аз бих си ревизирал моя мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Petrishki - за 2к ако се намери такъв мотор ще е най невероятното нещо, ако е редовен , разбира се, Svoenraven - лично ще ти обясня всичко от позицията на преминал този цирк. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...