Jump to content

B5 1.8T avant ABS sensor след дупка или неравност


RS34567

Recommended Posts

Колеги, 

ABS лампата светва след всяка неравност като легнал полицай или дупка. Прилагам снимка. Смених сензора на задна дясна гума според кода в компютъра, но пак същия проблем. Какво следва, кой модул? Бл и къде , благодаря!

P_20180311_181621_vHDR_Auto.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз го минах почти същия филм.Най-вероятно е заминал АБС по-точно електрониката му.Имат слабо място вътре се разпоява една маса.Пробвах да го ремонтирам и му разказах играта!!Има един колега ,който ги прави .Ето ти и линк https://carauto.bg/ремонт-на-abs-модули.html.Другия вариант е да търсиш от морга аз така направих и всичко заспа даже и без кодировка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Много ти благодаря, със смяна на сензора не стана, демек ще пробвам да сменя целия модул. Знаеш ли дали е специфичен за 1.8т или става и от други модели. Той къде се намира по принцип? Благодаря пак!

Sent from my ASUS_Z012DC using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко звъннах на сервиза по-горе и говорих с Влади, беше любезен. Според него щом се появява като минавам през неравност и подобно, по-вероятно е да е ел. инсталацията и лоша връзка към модула, отколкото самия модул. Моля коментирайте вашия опит.

Sent from my ASUS_Z012DC using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато светне АБС виж с Ваг Ком дали можеш да се свържеш  с еку и с другите модули.При моя блокираше връзката с всеки модул.Не знам двигателя  има ли значение ,но са 7-8 вида поне.Гледаш гравираните цифри отгоре на абс.След цифрите има и буква и тя е много важна 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Купих си целия АБС блок от морга и смених само електрониката.За късмет дори нямаше нужда и от кодиране.За 140 лв. го взех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Влизат ли кабелите към сензорите в блока или е само модула, защото аз се чудя кое да пробвам, да сменя връзките към задния сензор, който дава грешка или да сменя модула. Според специалист, който оправя модули, щом грешката се чисти след всяко гасене на колата и се появява след друсане, значи модулът е ОК, а проблемът е в кабелите.... Какво мислиш, при теб чистеше ли се след гасене на мотора...?

Благодаря ти пак!!!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си искаше честно казано отказваше.При теб не знам какъв е филма.Ето схема на заден дясен датчик с цветовете и пиновете към екуто.Ако можеш да го провериш ....

abs.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям, за да е в помощ и на други хора, смятам да отворя връзките и да ги прегледам, да махна таблото и проследя, но нямам много време, някой да има контакт за София, който знае какво и как да отвори, без много излишни приказки и подобни?  Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега при мен излизаше същата грешка на Б6 и километража спираше да работи оказа се буксата която влиза в модула на АБС-а има едно гумено уплатнение което пречеше да направи добър контакт махнах гумата и всичко се оправи с едно прекодиране, а майсторите ме караха да купувам нов модул (добре че не купих). Пробвай може да се получи и при теб. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още продължавам да го боря. Майстора прегледа модула и около него, ок е. Под седалка и т.н. Таблото не съм отварял още. 

Но вчера минах през дупка със задна дясна гума и веднага светна, което ме навежда на мисълта, че там става пробле, отзад в дясно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Съжелявам ,че съм излязъл прав за модула ето ти един телефон на един пич от Сопот той ме спаси има морга и доста части за Ауди 0896059308   П.С. Номера,както и буквата отзад трябва да са същите ,като гледам твоя номер и буква е куатро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Смених помпата с оригинален номер, защото даваше 3км ч само на ВАГ КОМА, смених отново и сензора, че даваше грешки, изглежда старият не е бил читав и реших този проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...