Jump to content

двигател 2,8 на а6 мнения


Recommended Posts

Здравейте колеги, харесах си едно А6. мотора е 2,8 . бихте ли дали съвет какво да гледам, проблеми и мнения за мотора. 

колата е тази :https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?login_flag=0&act=4#_=_ . Ще съм задължен за всичко, което споделите :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не ми се отвори обявата, но да допринеса генерално за всички Ц5 2.4/2.8

Гарнитури на капака на главите - ако ти мирише на масло, когато загрее, значи са за смяна. Понякога се криявят и самите капаци. Аз оставям колата на място и вдигам предният капак, когато е добре загрява - няма как да го пропуснеш. Виждал съм масло чак в свещите.

Дебитомер/дросел- неравен празен ход, в движение, при Н скорост, по инерция може и да изгасне

Ламбда сонди

Не е лошо да се направи качествена диагностика с Ваг-Ком

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях я колега.

Аз лично не бих си купил този мотор с тези скорости(автоматик). Просто е муден автомата а разхода е неоправдано висок за вървежа, който получаваш.

Обаче това не значи, че на теб няма да ти допадне. Качваш се и пробваш. Малко би ме притеснила и ръждата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм се чудил на такива обяви... На колко км е според вас тази кола???

 

Ето кола на близо 220к по километраж (които също не са реални, защото я бях взел на 165к):

 

11412037_10207325715487369_7992120898859

8197330Q.jpg

8964575q.jpg

11334060_10207325715447368_9033478648665

8971204P.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тази кола според салон и купе изобщо не си заслужава парите.. пък и регистрация няма.

Мотора е приятен за каране но действително тази конфигурация quattro автомат е доста муден и си похапва гориво.

Течовете на масло не са само от капаците.. също може да тече и от полумесеците и гарнитурките на обтегачите за веригите на разпр. Валове и тапите на главите както и от семеринга отпред на кол. Вал. А семеринга се набива в капак който също има гарнитура.. в моят случай течеше от всички тези места.. подменяш всичко и притежаваш един от малкото сухи v6 на c5.

Притежавах такава около 3 години ако те интересува нещо конкретно може на лично.

Оглеждай се повече за нещо малко по-читаво :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...