Jump to content

ПРОБЛЕМ с ABS и ASR!!!


iwanow05

Recommended Posts

Здравейте, имам няколко проблема и МОЛЯ за помощ защото няколко месеца вече съм в главоболия. 

1. Светва ми червена лампа на таблото както и АБС лампата и от време на време ASR, не е постоянно. Закачих я на диагностика и излезна тази грешка 32337154_2126374884062462_3411973469355638784_o.jpg

Някой да знае какво може да е? 

2. Втория проблем е със скоростомера, не работи километража и ако може някой да сподели точно къде се намира този датчик на скоростната кутия защото не знам какво представлява. Веднъж се опитах, но мисля че съм свалил грешния датчик. 


МОЛЯ АКО НЯКОЙ ЗНАЕ НЕЩО НЕКА ПОМОГНЕ!

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема изведнъж ли се появи или след смяна на нещо,причината е или във ел блока несъвместим и не може да комуникира или нещо думнало,а за скоростомера първо пусни тест на стрелките и после към датчик защото гледам нямаш грешка за този датчик!

Редактирано от Denyo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изведнъж се появи проблема с абс. Може ли само електронната платка да се смени/ремонтира или трябва абсолютно всичко? Закачих я на тест на таблото и всичко работи, преди това смених таблото защото мислех че е от него. Оказа се че и новото и старото табло работят, но проблемя е същия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ел блока на ABS се оправя има хора които го оправят но първо закачи на диагностика и виж дали има комуникация със абс блока и тогава погледни кабелите чак тогава на майстор,а за таблото значи датчика е заминал но не каза каква скоростна кутия?Ако е ръчка е на кофти място но може да се бръкне като се махне казанчето за антифриз :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачих го на диагностика, но не може да се свърже с блока. Няколко пъти опитахме, но не става. Ще орегледам кабелите и връзките дори ще ги напръскам с контактен спрей. Колата е 2.5tdi ръчка 150кс, проблема е че не знам къде се намира този датчик. Казаха ми под скоростната кутия но е много относително ? гледах, но нищо не се вижда. Ако може някакви снимки ориентировъчно къде мога да го намеря. Благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е заминал блока щом няма комуникация,редовен проблем....а за датчика аз го знам че е от горната страна на скоростната като развиеш казанчето за антифриза се стигаше със ръка до там,някой друг да се включи да каже защото аз съм автоматик и не съм много сигурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

 

 

Колега,  АБС с номер 8Е0 614 111 В, не комуникира по CAN шина.

Няма да ти се разреши проблема с този блок.

 

8Е0 614 111 "В" е ABS/EDL за предно предаване с комуникаци по "К" линия, без възможност за кодировка и няма ASR.

 

 

 

 

 

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...