Jump to content

Висок разход + играене на обороти на газ, Романо


Recommended Posts

Здравейте, последно време имам следния проблем - завишен разход на газ + менене на обороти преди колата да достигне 90 градуса. Смених свещите, понеже им беше дошло времето, но няма промяна в поведението на колата. На бензин всичко е ОК. Газовият инжекцион е Романо Антонио на около 5 г. Сменял съм му филтрите редовно на 10-15 к. км. Изпарител ли трябва да сменя или какъв може да е проблемът?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата газова имам(със същия проблем) на 4.5г. 60 000км. експлоатация.Зимата започнах да усещам мисфайъри в цилиндрите между 50 и 90 градуса(преди това леко тресеше и не обръщах внимание) .Ходих на газаджията...вика всичко е точно.Брех да ти еВа мамата...що на бензин върви тогава, питам аз?

Видях, че не му се занимава....взех си кабела и гледам мисфайър на 2-ри цилиндър....смених бобините с тази от 3-ти.Покарах и пак наби на 2-ри.

Отидох при газаджията и директно му казах да смени дюзата на 2-ри цилиндър.Колата се подобри...вече не записва мисфайъри.

Сега ще го боря да смени другите три дюзи гаранционно, понеже съм убеден, че някоя пикае....паля трудно(колата се дави), разхода е голям и те така.Явно дюзите не изкарват повече.

Газаджията вика, че от Романо много трудно приемали рекламации...ама ми дреме на шапката....затова плащах 1500лв. за да имам 5г. гаранция.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

А и да добавя, че смесите са ми богати....на 32ри канал стои на 25% от максимални 10%

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Супер! Много благодаря за отговора! Като се замисля и при мен 1 път на 50-60 паления се позадавя, явно заради тея дюзи... Моята вече е извън гаранция, каква цена за смяна на дюзите мога да приема за нормална имаш ли представа? (дали е нещо такова комплектът https://gasmagazin.com/рейки-и-дюзи/инжекторна-рейка-романо-4-цилиндъра.html )

 

ПС - с VAG COM си прочете самата кола за грешки, а не компютъра на ГИ, нали? Ще си я проверя и аз моята.

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с ваг ком я четох.Проблема е, че ако пикае малко няма да запише мисфайъри...трябва да чакаш да стане по-зле.Иначе за цената на дюзите нямам идея.

Виж и на 32ри канал как са ти смесите.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем с фабрична газова уредба съм. Някой добър газаджия да ми препоръчате?

Здравейте, последно време имам следния проблем - завишен разход на газ + менене на обороти преди колата да достигне 90 градуса. Смених свещите, понеже им беше дошло времето, но няма промяна в поведението на колата. На бензин всичко е ОК. Газовият инжекцион е Романо Антонио на около 5 г. Сменял съм му филтрите редовно на 10-15 к. км. Изпарител ли трябва да сменя или какъв може да е проблемът?

 

Благодаря предварително!

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2018-6-27 at 23:51, kup0nq написа:

Цитиране на предходно мнение!

Благодаря ти.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега, ако не си решил проблема, мога да ти споделя моя резултат....след ремонт на дюзите по гаранция проблема при мен е отстранен.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...