Jump to content

Ауди а6 ц5 quattro 1997


2.8 quattro

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Искам да попитам дали някой знае от какво може да се получи следното. 

 

Правих ремонт на мотора ауди а6 ц5 2.8 quattro 1997 година е колата.

Шлайфаха ми главите.

Сменени са всички клапъни,гумичките и повдигачите.

След , което масло , филтри, ролки,ремъци, свещи,антифриз всчко е ново.

Направих центровка на разпределителните валове, на ангренажния ремък и на коляновия вал. След , което колата е готова. Закачих я на диагностика и не ми показа грешки при студена кола.

След , като колата вдигна работна температура почна леко да тресе и ми се появи 13 градуса предварение , но не ми показва къде е това. Това става само , когато колата е топла.

Редактирано от 2.8 quattro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ,ако колата е нямала този проблем до момента на разглобяването ...... провери центровката(надявам се е правена с определените инструменти) и  как ти е вакуума, защо е отварян двигателя, 174 иили 193 коня е .......показания на сондите, времена на дюзите .... дай малко инфо, нещо друго сменяно ли е, като датчици и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Колата го нямаше този проблем преди да я рязглобя.

Да центровката и на валовете и на ангренажа са правени с уреди и са в перфектна центровка.

Всички вакуми по системата съм ги сменил със нови старите станаха на прах.

193 коня е.

Датчици не съм сменял.

А времената и показанията на дюзите са в норма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези болежки "клатене" + "тресене" могат да бъдат породени от почти всичко по двигателя, ако приемем, че главите са направени както трябва, всмукателния колектор е проверен и работещ, бобините не са се самоубили докато са чакали двигателя и не сте прецакали някой кабел при цялата тая дейност ...... на първо място бих замерил какъв вакуум като стойност има на всмукателния колктор и дали цялата вакуумна система е навързана правилно .... евентуално гадно масло ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...