Jump to content

Audi A3 1.9 - 131к.с гасне мотора


stefan4uk

Recommended Posts

Колеги,колата е Ауди А3 131 помпа дюза.както върви и гасне,няма значение студен или загрял.Има помпа в резервоара.Когато се даде контакт чувам помпата  1-2 секунди набива нафта тогава пали.Когато угасна и като дам контакт не се чува помпата и не пали.Като сваля всички релета и откача акумулатора после пак не пали,случи се веднъж да запали ,но някак си като стар дизел през зимата,после заработи ,но прекъсва.така работи около 2 мин и пак изгасна.Като пипна две от релетата са горещи с номера 100 и 109.Реле 53 е сменено.Като е на контакт и вкарам 109 се чува как цъка.На мен ми прилича на недостиг на нафта,така преди да изгасне започва да прекъсва.Дайте съвет какво да гледам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Zinoto написа:

Пробвай с ново реле 109

Първо го презапоих,после сменено с ново.Няма ефект.Когато дам контакт и помпата  в резервоара се чува за 1-2 секунди колата пали и върви идеално,но когато не се чуе помпата-няма палене.Имам програма и го тествах на контакт защото не пали и снимах какво ми даде,не го копирах защото излиза на маймуница.Ако някой знае ,моля да помогне,най близкия добър  майстор е на 90км,ако мога сам да разбера причината!Може да е дало грешки защото съм откачил буксите на фаровете/ключа

1.png

2.png

3.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешките ти нямат отношение към проблема. От къде си, може да се окаже, че има добри майстори много по-близо от 90 км.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,днес установих че няма ток на кабела на помпата,след цял ден мъка - Проблема е решен.Оказа се контактния ключ,дава контакт,лампите светят,но явно в клемореда има проблем и не пуска ток.След като размърдах клемите на клемореда колата пали,помпата работи,всичко е точно.Беше едно ровене по тия релета,смяна,букси,бушони,а се оказа клемореда.Ще се смени с нов утре.Който има подобен проблем,може първо в клемореда да потърси причината.Благодаря ви за отговорите!Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...