Jump to content

А6 с предно конвертиране към 4х4


vladaeca

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам А6 душегуб АКН с ръчни скорости. Колата е с ново ГНП и нови сменени валове. Има ресурс в двигателя за това се замислям за извращения. 

Според вас възможно ли е да му се преместят скорости, деференциал и заден мост от 4х4. Доколкото можах да видя моста за предно се захваща по различен начин.

Не съм сигурен дали са предвидени дупки в купето за 4х4 мост и дали купето не е коренно различно.

Иначе, като работа не ме плаши, ако всичко върви ще мога в рамките на два дена да го конвъртна. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре намери кола 4Х4 с пржблем и сложи тдоя двигател в нея.Явно нямаш никаква идея колко части ти трябват щом се замисляш да правиш твоята куатро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Намерил съм ударен донор, за прилични пари. Всичките чарколяци ще са налични за прехвърляне. А и те не са чак толкова много: скорости, полуоски, кардан, висящ лагер, ауспуси, задния мост се прехвърля без раглобяване и горе долу това е. Моята е доста запазена, всичко и работи, и за това искам да си запазя купето.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трансформация на железа е необходима, но при а6 ц5 със схема на задвижване 4х4 има разлика в захвата на задният мост, а освен това и пода на багажника е повдигнат, за да може да се събере диференциала на задното задвижване, което няма как да решиш без рязане по купето на преднячката.

Освен железата, модула на ABS-a също трябва да се мести, да се програмира, а и задните спирачни тръби се различават.

Много работа, с неочаквани проблеми, което можеш да си го спестиш, ако насадиш твоят мотор на купе с 4х4 задвижване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikosaul, мерси много за твоето мнение.

Разликата при захвата на задния мост и повдигнатия багажник са неопредолими препятствия.

Шом има толкова съществена тазлика в купето това промяня изцяло нещата.

Както написа и колегата Passi, ще трябва да взема друга кола ако искам да карам 4х4. 

 

Благодаря отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...