Jump to content

Audi A4 B6 RNS-E Bluetooth


tyrlaka

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Минах от Concert II към RNS-E на моето Б6, но видях, че навигацията няма вграден блуутут модул. Четох няколко теми, но така и не успях да намеря това което ме интересува. Целта ми е да мога да си вързвам телефона към навигацията с блуутут, за да мога да провеждам разговори от там и да ползвам указателя. Разбрах, че към RNS-E трябва да вържа микрофон, който се слага в плафона и блуутут модул. Също видях, че има доста видове модули, та въпроса ми е какъв точно модул и микрофон трябва да взема за навигацията? Някой ако може да предостави повече информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bluetooth модула по-спомен трябваше да е от последните генерации 2004+ за да може да показва всичко на навито или май с колкото по-голяма буква накрая е от английската азбука,толкова по-добре.

С него трябва да вземеш и читав оригинален микрофон и да го превържеш през навито и  блутуут модула за да може да го ползвуваш както за гласовите команди на навито,така и за разговори.

Не на последно място кодировка и флаш на навито със софтуер 0660 което подържа SDS-гласови команди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, а има ли възможност да ми предоставиш снимка или линк как изглежда модула, да знам какво точно търся. Видях няколко модела, но да съм сигурен кой е правилния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така изглежда нещото ... и се намира ако не бъркам под пасажерската седалка ...

 

РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за Audi A4 B7 bluetooth oem module

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята букса към RNS-E ги няма тези кабели които са към микрофона и модула, явно там ще трябва са се правят. А за самия модул с какъв номер трябва да бъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия би трябвало ти свършат работа.

 

8P0 862 335 H
8P0 862 335 Q
8P0 862 335 QX

 

Това е схема на Quad Lock конектора при RNS-E

Синята буксичка горе в ъгъла при RNS-E ти е микрофона минаващ през Bluetooth модула,имай впредвид,че ако там го закачиш,няма да имаш гласови команди,както казах трябва се превърже,за да работят и гласовите команди и безжичните разговори за да те чуват.

 

b7e2bd8s-960.jpg

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Намерих си модул с микрофон и кабели, но в края (който отива към навигацията) са с друга букса. Инсталацията е свалена от B7 (не знам с какво е била) и ще трябва да се преправят. Някой може ли да ми обясни как точно става това превързване на микрофона, за да може всичко да работи, както трябва ?

 

EDIT: Също ако някой знае от къде мога изтегля въпросния софтуер 0660? Продължавам да ровя в гугъл, но освен стари и неработещи линкове, друго не намирам...

Редактирано от tyrlaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За микрофона и превързването му,виж в моята тема за ретрофита на RNS-E,там колегата Moonland е дал линкове и е обяснил.

 

Снимай буксата която не си сигурен къде трябва да включиш,за да видим за какво иде реч.

 

Относно хакнатият софтуер,ще се опитам да го сваля от диска и да ти го пратя някак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях за микрофона как става. Сега включих всичко, обаче не намира станции на радиото. В навигацията говори, така че звук има. Вързах антените както трябва. Някъде бях мярнал(не мога да намеря сега къде), че антенните усилователи трябвало да се сменят, какво ще рече това и дали от там може да е проблема или е нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря също схема как се връзва блуутут модула към рнс-е прехода. Търся кой кабел от модула към кой пин към буксата трябва да отиде за тръгне модула и микрофона. Търсех схема на буксата на модула, кой пин за какво е, но не нищо не намирам. Някой може ли да помогне да го вържа тва чудо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...