Jump to content

Проблем с влизането в ECU за диагностика S3 02'


Silwerr

Recommended Posts

Здравейте,
От край време не мога да влезна в компютъра на колата, за да видя какво се случва. Колата е S3 8L 2002 BAM.
Пробвах с 3 различни диагностики и резултата е 1 и същ - "No response from controller." на който и да е модул.

Какво съм направил досега:
1. Следвайки ръководството в сайта на Ross-Tech относно aftermarket radio - проверих напрежението между 4-7пин на OBD буксата с 1K ohm резистор имам 0.8V.

2. Проверих DLC бушона и е окей.
3. Понеже имам афтърмаркет радио съм махнал пина, който отговаря за K-Line на OEM радиото (Concert II).

4. Откачих всеки бушон на всеки наличен модул в колата, пак пробвах и нямаше резултат.

5. Имам 13.7V напрежение в колата.

6. Колата се движи изправно и безпроблемно, което ме навежда до мисълта, че е само K-Line комуникацията.

7. Когато влезна с VCDS и пробвам да направя тест на връзката ми изписва:
 7.1. K1: OK
 7.2. K2: Short to ground (Нямам K2 кабел, който влиза в OBD буксата, така, че предполагам, че е нормално.) 

 7.3. Status: Questionable

 7.4. Interface: Found

 Бележка към 7.2. - Когато съм правил тестове преди време K2 също беше ОК и за мен е необяснимо.

8. Пробвах да сложа OEM радиото и отново нямах успех.

9. Колата има ГИ, като не съм пробвал да изключа компютъра на ГИ и да пробвам отново, тъй като, ако си изгуби настройката после няма да има възможност да се настрои колата. (Според мен)

10. 3те-различни диагностики съм ги пробвал на друга кола и работят.

Отворен съм за предложения и номера на хора, които биха се опитали да оправят тази каша.

В град София съм, но не е проблем и да се разходя, ако някой е убеден, че ще го оправи. :hilezh:

Редактирано от Silwerr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако газовата ти е с ОБД,няма да може да се свържеш,преди да изключиш връзката на газовата към ОБД буксата.Ако не е с ОБД,тогава няма как да пречи по никакъв начин.А изключването на газовия компютър,по никакъв начин не може да доведе до загуба на настройките.

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Привет,
Звъннах на газаджийте и казаха, че най-вероятно ще си изгуби настройките и ще започне да работи недобре на газ, а в момента просто нямам времето да отида и да я настроят, когато махна бушона. Кофтито е, че ГИ няма OBD връзка с ECU на колата, което означава, че пак се връщам отначало.

Ще пробвам с премахването на захр. на ECU на ГИ и ще пиша да кажа в най скоро време.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал газова,която губи настройки от премахване на захранването.По принцип щом няма ОБД не мисля,че има връзка с тоя проблем,обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...