Jump to content

Ниво на горивото на макс не пада


Recommended Posts

Имам следния проблем нивото на бензина е винаги на макс на борда ми показва някакви оставащи километри пробен които според мен са Реални но тази стрелка ми лази по нервите някои имал ли е този проблем колата е Ауди 3,2 фси куатро комби 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се връща на MIN даже и когато колата е изгасена означава че стъпковото моторче което движи стрелката е заминало. Трябва да се смени с ново или с такова от друго табло.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Това въпросно моторче в таблото ли е и можете ли да ме посъветвате каде да го отремонтирам.Когато загася се връща 

Редактирано от Антонио Садетян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в таблото е. Обърни се към колегата @bsdnikolov, той мисля че ще може да ти го оправи на място. Ако се връща, трябва първо да се направи тест с VAG-COM и да се види дали компютъра вижда реалното ниво. Ако теста е успешен и компютъра не вижда реланото ниво, значи проблема не е в таблото и най-вероятно е в нивомера в резервоара. Ако теста е успешен, а компютъра вижда реланото ниво, значи е в таблото.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 11 минути, CVT написа:

Ако не се връща на MIN даже и когато колата е изгасена означава че стъпковото моторче което движи стрелката е заминало. Трябва да се смени с ново или с такова от друго табло.

 

МинАлата година купих колата и си беше с този проблем но е ходила на ремонт които струва 300 лв и ефекта е никакъв та просто искам да ида при някои които разбира и Да я оправи 

Редактирано от Антонио Садетян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този колега е доста коректен. Прочети за него във форума и ще се убедиш сам. Ако проблема е в нивомера обаче не знам дали ще се заеме.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
преди 2 минути, CVT написа:

Този колега е доста коректен. Прочети за него във форума и ще се убедиш сам.

Посах му дано откликне просто ще почакам да видим какво ще каже 

Редактирано от Антонио Садетян
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...