Jump to content

въздушно окачване


евгени василев

Recommended Posts

здравейте колеги,озадачен съм ,помагайте.става въпрос за два проблема свързани със въздушното окачване.първия е със предна лява възглаваница,когато външната температура падне под +10 градуса много трудно надува възглавницата/само нея/ другите са си добре,трябва да изгася и да запаля 2-3 пъти за да се случат нещата,и пак не я вдига колкото трябва,обаче температурата ако е над 15 градуса,няма проблем,надува се от първия път,дори лятото изобщо не спада по няколко дена,закачах ме я на диагностика и отчете че няма връзка със десния сензор,но дясната си е наред.имали вероятност сензорите да са на кръст спрямо възгланиците? И сега втория ми въпрос.Гледам за задните възглавници,захранващите шлаувки от разпределителя влизат във възглавниците и от там друга влиза във амортисьора,какъв може да е проблема в момента отзад да сум само на възглавници?колата се люлее все едно няма никакви амортисьори отзад.Ще съм благодарен ако някой може да помогне със съвет,къде да търся проблемите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първи въпрос.

При падане на температурата се получава отхлабване там, където щуцера (шлаувка, както му казваш) влиза във възглавницата. И от там изпуска.

Провери със сапунена вода.

По втори въпрос.

Колата се люлее, защото няма никакви амортисьори отзад.

Сменяш амортисьорите и после реглаж на задницата.

Ако не е регулирана правилно задницата, колата се люлее странично (сее), при преминаване през неравности. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...