Jump to content

Маховик и съединител за А4 B6 BEX 1.8T 2003 (140KW / 190 HP)


nikolaef

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Имам нужда да сменя съединител и маховик на 1.8Т BEX - в момента ми предлагат комплект съединител + маховик на LUK, за които съм със смесени чувства. Искам да помоля за препоръки относно следните неща, тъй като не ми се е налагало досега да сменям: 

 

  • Хубава марка - двумасов маховик и съединител
  • Варианти за преминаване към едномасов

 

Благодаря предварително! 

 

П.П. Знам, че има търговци във форума, нямам нищо против да го закупя и от тях. 

Редактирано от nikolaef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абонирам се, че за толкова време това ще ми е първата кола, на която май ще сменям съединител/маховик - като я сръчкам стабилно с изключено есп почва да мирише, а и повибрирва при потегляне вече...! Лично мнение - не минавай към едномасов. Така или иначе сега като смениш докато е кола най-вероятно няма да се наложи друга смяна

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, по всичко изглежда, че ще взема двумасов на LUK. Интересното е, че всъщност сменям оригиналният, с който е излязла от завода. Поне километрите сега изглеждат да са по-реални или поне свалени само със 100к [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво му е на LUK, та си със смесени чувства? Според мен няма да имаш драми. Не си първия, нито ще си последния, който слага такъв :)

 За протокола: аз съм с едномасов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам отзиви от познати за счупени съединители или директно такива със заводски дефекти на LUK.

Едномасов на Valeo ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чупят се при куатро, след стартове от място, поне аз такива наблюдения имам. 

Иначе съм с маховик от АСЕ + съединител от S2. 

Подробности има тук:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка, vladi.

Аз вече поръчах комплект на LUK - двумасов маховик плюс съединител и болтове. Не излиза евтино, но се радвам, сега като погледнах другата тема, която си линкнал.

Принципно съм за, когато иде реч за интервенции, които ще подобрят, но в рози случай просто слагам заместителят, който препоръчват по рама и се надявам да няма драми.

Поздрави и още веднъж, благодаря!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...