Jump to content

Audi A6 3.0 TDI 2006 Quatro - обороти


Audi-A6

Recommended Posts

Здравейте ,

преди няколко дена си сдобих с упоменатото Ауди и естествено ще имам и други въпроси но засега ме тревожи промяна в оборотите,

когато отдръпна крака от педала на газта и започне да сваля предавките надолу забелязвам играене на оборотите,

в момента в който докосна газта стрелката се застопорява също и на темпомат и на празен ход на място няма никакво играене,

гледах в youtube за подобни проблеми някои казват хидро други казват че от Ауди са им казали че това е така защото съеденителите били меки 

не било проблем в механиката и софтуерен ъпдейт и промиване на кутията също не помагал,

скоростите ги превключва плавно без удари и приплъзвания оборотомера не скача а си слиза нормално надолу като мине на по висока предавка,

немеца ми даде документ и ми обясни че преди 3 месеца е видял масло във охладителната система и е закарал колата на сервиз на ауди

там са направили пълна проверка ,сменили са радиатора защото е бил пукнат, направена е промивка на кутията и на охладителна система,

ново масло в кутията , нов антифриз-розов , нов компресор на климатик със фреон, нов ремък , и нова демпферна шайба на ремъка,

няма тракане като я паля студена и като завивам пълен десен и пълен ляв със газ също няма никакви шумове

живея в Германия , колата е на 345 000 км но изглежда доста подържана,

немеца ми даде и чисто нов чип тунинг бокс който вече съм монтирал в колата,купил го е но никога не го е ползвал

питането ми е дали да се притеснявам за това играене на оборотите при отнемане на газта ?

Благодаря

Редактирано от Audi-A6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този немец с каква фамилия беше :) .....    Карай докато излезе нещо по сериозно   това клатене повечето го имат и не е гаранция , че е от кутията . При мен клатеше с 500 оборота като имах драма с  DPF  после  клатенето изчезна .. един път клати +/-  50 оборота и то само ако е под 1500. друг път нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

немец си е иначе немаше да го купа , клатенето е с около 100-200 оборота , 

ще я карам така пък каквото сабя покаже 

сега почвам да я разучавам кое за какво е че няма нищо общо с мерцедеса дето го търкалях до сега,

все ме плашеха не вземай Ауди много се развалят е па аз взех :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Имах същия проблем... и доктора излезе с диагноза "хидрото", вътре бяха износени някви работи и замина за рециклаж.. след манипулацията кутията естествено блъскаше но първите 100-200 км. От тогава не подскачат оборотите и си сменя плавно.

Редактирано от Miraclem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Много ясно ,че е немец.Карай така пък после Ауди били скапани.... :) Ясно е ,че има много кошове който клатят,но не е нормално...Бг.рулзззз :)

Редактирано от manchorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...