Jump to content

Проблем с паленето


inkasa

Recommended Posts

Здравейте. От 2 дни колата не иска да запали. Върти, но не пали. Преди да откаже напълно паленето 2-3 пъти ми се случи да позадържа повече докато запали при вече загрял двигател. Закачих го към ваг кома и ми изплю грешки, но нищо съществено - грешка за датчика на маслото, ABS-a и климатроника. Когато задържа ключа след малко ми светва иконката за маслото на таблото. Проверих нивото на маслото при изстинал мотор, има масло. Вижда се и гориво в прозрачния горивен маркуч от филтъра към двигателя. Нещо ми споменаха за датчик на коляновия вал, ако той е бил проблема колата никога нямало да запали. Ако е той, ваг кома няма ли да го засече?

Последния път когато колата беше на майстор, след като я взех някъде отпред се чуваха вибрации когато колата е на свободна. Малко преди включване на скорост, да кажем на половината разстояние от централната точка до включване на 1 скорост, вибрациите се загубват. Това е от около 2-3 месеца насам. Не мисля, че има аналогия, но да го споделя. Според мен непаленето касае нещо просто, но не знам какво. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...