Jump to content

Ауди А4 1.8Т (BFB) 2004 (multitronic)


pavel9833

Recommended Posts

Здравейте , от около 6м карам Ауди а4 б6 1.8Т , като я взех имаше проблеми които са вече отстранени. Въпропсът е ,че ми се струва някак спъната тая кола и предполагам ,че е откъм електрониката тъй като технически всичко е точно. Автомобила би трябвало да бъде 163кс. не съм я закачал да я проверявам , но със сигурност не върви както трябва. Има ли някакви варианти за настройка с VAGCOM ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден,

 

Ако всичко по колата е наред, остава основната спънка - Мултитроника.

Не казвам, че кутията е лоша, всеки си има предпочитания.

Просто идеята и е да движи колата плавно и не е подходяща за динамично шофиране. От там ти идва това усещане мудност.

В комбинация с това трябва да отчетеш и фактите, че купето на В6 не е особено леко,  както и, че 1.8t си е малолитражен бензин, със сравнително малка турбина.

Други фактори свързани с динамиката могат да бъдат - quattro/предно, какъв бензин наливаш (или газ, ако имаш газова) и с какви гуми/джанти е колата.

 

Най-лесното решение на проблема ти, пак подчертавам, ако всичко по колата е наред, би било да ти сложат друг софтуер (чип, ремап), със всичките му минуси и плюсове, до които би довел.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много ! Предполагам ,че е точно така , кутията работи супер , просто все пак не е ръчка :D , мързелива работа е автомата :D . Няма да търся от него сила да лети вече ! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей,
Карам 1,8т 150k от 3-4години AVJ мисля, че се води.
От предишният собственик знам, че има чип. Турбото включва на 2000 оборота още, но не мисля, че нито много пъргава, нито много мудна. Смени си маслото на скоростната, за да ти е мирна главата и си свиркай. Без смислен тунинг този мотор не мисля, че е за гонки, а за сигурност при изпреварване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...