Jump to content

Табло


Recommended Posts

Здравейте Колата е ауди а4 б6 1.9 130 коня AVF мотор по погрешка беше изтрит  дъмб файла с ваг командер  на таблото и сега не работи вече колата работи на авариен режим иначе не пали  искам да сложа друго табло имам го таблото работи с колата но трябва пин от старото а от него не мога да го извадя вече та въпроса ми е следния ако сложа новото табло трябва да сменя двата трансподера (ампулите) в двата ключа и да ги обуча за новото табло тогава имобилайзера ще работи правилно или греша....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пина се намира и в ECU-то и може да се прочете от там. Само че трябва да намериш човек с нужния софтуер, като например ABRITES. Имобилайзера за да работи, пина трябва да се вкара в новото табло.

 

Сега как точно пали в авариен режим и с кое табло?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз извадих от екото пин .... със командера влезнах във екото когсто дам Read и отдоло излиза immo off /on от там дадох офф и запали но започва да работи на аварийни светлини постоянно 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, ти просто си изключил имобилайзера от ECU-то. Точно това се получава - аварийките мигат и нa таблото пише SAFE, но можеш да караш.

 

След като имаш пина от ECU-то, просто го запиши на новото табло и всичко ще тръгне. Можеш и да си активираш имобилайзера отново.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че става на въпрос за rb4 табло, там обучаването е супер просто, чистиш новия километраж и с vcds, няма нужда да сменяш ампули.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито при новото табло не мога да се логна нито със старото започва да зарежда и излиза че няма отговор от контролера 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С VAG-Commanдer прочети ЕЕПРОМа и пина на новото табло и го дай тук. Също дай пина от ECU-то и VIN-a. Може и на ЛС, ако не искаш целия Нет да ти ги знае.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колата е ауди а4 б6 1.9 130 коня 2002 година таблото ми е повредено взех друго и се оказа че колата не го приема не е съвместимо можете ли да ми кажете какъв номер да търся табло и дали може да е цветно моето не е това е номера на моето 8E0920 900G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са всички табла които отговарят на твоята кола по VIN-a който ми прати на ЛС (след 8E-2-020 001 но преди 8E-3-100 000):

 

Монохромни (260 км/ч, дизел):

8Е0 920 900 G

 

Цветни: (260 км/ч, дизел):

8Е0 920 930 J

 

Данните са от тук: https://audi.7zap.com/en/rdw/audi+a4+avant/a4/2002-249/9/920-920000/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...