Jump to content

Recommended Posts

колеги, някой може ли да ми каже дали този двигател не е слаб за това купе? не съм състезател ама все пак понякога се налага по-бързичко изпреварване. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко е слабичък.Но пък подръжката му е по евтина от на 2.5. Ако му сложиш чипче и го докараш към 140 кончета ще е екстра....Аз лично го предпочим пред 2.5 на А6 Ц5 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че съм твърде грамотен, ама този чип не променя ли заводските настройки? все пак този двигател е измислен да работи при една определена стойност на подаване на гориво и съответно и от там обороти? ако с този чип се променя подаването на горивото и оборотите, мисля, следва друг режим на работа, съответно по-големи температурни режими и по-голямо износване на съответните механизми и от там по-малък живот на двигателя. имайки предвид, на колко километри са продаваните втора ръка у нас дизели следва, че след две години трябва да го бракувам. от друга гледна точна като годишно минавам над 50 000 км..... бахмааму! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако взимам дизелово А6 ще е с тоя мотор.Препочитам го пред 2.5. Ако е по нова година ще е 130 П.Д.. Но специлано за 110 конявия,харчи си прилично и си върви прилично.Не е бързак и не е за съзтезания.Но да си подържаш прилична скорост и за изпреварване си става.

Время разгона (0-100 км/ч) 12.6 (14.4) c

Максимальная скорость 194 (190) км/ч

Расход топлива на шоссе 4.6 (5.2) л/100км

Расход топлива в городе 7.5 (9.5) л/100км

Просто залагаш на комфорта на А6 отколкото на вървежа :bia: Ти си преценяваш дали те устроива тази комбинаци :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш 1.9 ПД (130к.с.), слагаш чип и пей сърце! Хем ще си по-бърз от 2.5цата, хем ще харчиш по-малко! :bia:

Малко трудно ще е по-бърза от 2.5 но определено е чудесен избор особено ако навърташ много. И си търси да е с 6 скорости, въртящия момент е по-висок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко трудно ще е по-бърза от 2.5 но определено е чудесен избор особено ако навърташ много. И си търси да е с 6 скорости, въртящия момент е по-висок.

Нема да е трудно при 164к.с. и 368!!!нм и ускорение по 9сек. дето става след качествено чипосване. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...