Jump to content

AUDI A8 D3 4.2 FSI 350коня. Колеги имам следните грешки C0100 , P3004 , P0200 !


Stoycho SVN

Recommended Posts

Здравейте, 

Колеги, изкочиха ми следните грешки:

C0100

P0200

P3004

Някой от вас сблъсквал ли се е с тези проблеми? От известно време когато паля се чува някакво пукане , щракване, чува се само при палене. 

Също така търся и решение на следния проблем... много отделяни изгорели газове в областта на мотора... направо задушващи. Колата е на газ. Когато паля на бензин , направо глъхне , гасне,  няма мощност. Паля принудително на газ и няма никакви ядове пали както трябва. На газ върви идеално ,но в момента в който премина на бензин колата гасне.Сменях горивен филтър и абсолютно пълно обслужване, масло двигател, комплект масло и вана на скоростна кутия, всички филтри, масло на 4х4. Забелязахме че бензина в говиния филтър беше прозрачен като вода. Допълних резервоара с 100 октана. И не знам, но колата почна да пали на бензин без ядове. В сервиза излиза че има проблем с ламда сондите, и от там започва да прави Misfire не коректно подаване на горивна смес и не знам си какво. Диагностиката дава  Misfire на 2-ри цилиндър. 

Смених свещи, бубина на 2 цилиндър, помпите за високо налягане, утре ще сменя ламда сондите. Четох по форумите, че това може да е от бедна смес за която отговаря дебитомера и ламда сондата, и от  Започвам с ламдата. Ако проблема остане ще премина към дебитомера. Грешките които ми излязоха P0300 , P0302 което е прекъсване на възпламеняването в цилиндър 2. Интересното е, че това беше временно, компресията на цилиндрите е от 9 до 10,11. съмнява ме че инжектора е издал багажа.

Като тази грешка P0200 e :

  • Неизправен или повреден инжектор
  • Отворен или накъсо инжектор
  • Окабеляването на инжектора е отворено или късо
  • Лоша електрическа връзка
  • Дефектен ECM

 

а тази грешка C0100 - Неизправност във веригата на соленоид/мотор #1 на заден ABS (двете колела). някой нещо за нея

 

P3004 - 

  • Дефектен инвертор с преобразувател
  • Кабелът на инвертора с преобразувателя е отворен или късо
  • Лоша електрическа връзка на веригата на инвертора с преобразувателя

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...