Jump to content

Евросертификат


valkilmera

Recommended Posts

Здравейте и честита нова година и Йорданов ден!

Въпросът ми е към всички собственици на А4 с мотор 1.8 125кс

С какъв евро сертификат са вашите автомобили?

Вчера регистрирах един  с мотор 1.8 APT април 99г ,но в талонът не пожелаха да ми отбележат същият евросертификат въпреки ,че ходих в Хоби-кар Русе и ми издадоха документ но също непълен информационен за пред КАТ....дълга история....идеята ми е ,че по този начин влизам в данъци (Колата е внос от Испания,а такива нямат нанесен сертификат)

За справка миналата година регистрирах един голф 4 1.6 105кс.със евро 4 пак по същата процедура!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо в официалното представителство на Ауди не са ти извадили документ в който пише точно коя евро-категория е?? Ако в КАТ не ти я впишат в талона ще плащаш максималния данък, все едно че е без евро категория.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, CVT написа:

Защо в официалното представителство на Ауди не са ти извадили документ в който пише точно коя евро-категория е?? Ако в КАТ не ти я впишат в талона ще плащаш максималния данък, все едно че е без евро категория.

 

От там ми изкараха нещо от сорта C6b5  или нещо такова,някъде между евро 2 и 3 обаче не искаха да го напишат така и с документа не съм сигурен в последователността на буквите,като ми казаха,че в КАТ ще го приравнява,обаче това не се случи и така стигнах до тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да вземеш ЕВРО 3, от данъчна гледна точка за кола над 20 години няма значение дали ще е ЕВРО 2 или без евро категория, поне за Русе:

 

https://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

 

Може обаче да повлияе на ЕКО групата: https://dizzyriders.bg/post/8459/vizhte-v-koya-eko-grupa-popada-kolata-vi-i-kakyv-stiker-shte-poluchite-sled-12-y

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, CVT написа:

Ако не можеш да вземеш ЕВРО 3, от данъчна гледна точка за кола над 20 години няма значение дали ще е ЕВРО 2 или без евро категория, поне за Русе:

 

https://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html

Според мен дилъра в Русе и Кат играят заедно в интерес да се впише без този евросертификат, възможно ли е да поискам в друг град или в столицата да ми направят такъв след това да сменя талони и вече всичко ще е точно!

2 коли регистрирах по този начин,но сега явно с станали с гъ.....вете нагоре...или норматива за старите коли и "колко са вредни"....колата е в оригинално състояние,катализатор....няма премахване на нищо

Скоро попаднах на обява Волга от 71г с евро 3! Какви са тия простотии...ц.цц.ц

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...