Jump to content

Странен звук от N18


kyoshinn

Recommended Posts

Здравейте, смених вакуумните маркучи и пренаредих леко клапаните н75 и н18 и се получи един странен феномен при н18. Когато съм на място и след 1-2 минутки започва един такъв звук от н18 като жужене, вибриране, сякаш е на 1 мм от някоя пластмаса и от вибрациите вибрира, но го гледах.. никъде нищо не опира, затягах гайките, които го държат няколко пъти - нищо. Като го натисна с ръка или го повдигна, то това жужене намаля или спира (може и да спирам да го чувам от шума на двигателя). Интересното, е че ако подам доли най-малко газ, то спира и след 1-2-3 мин започва отново. Зачудих се вече дали нещо не се е развалил, ЕГР-а съм го затапил, та не мога да преценя по него. Няма грешки записани, но като пусна тест на Н18, започва отново да жужи/вибрира, като пусна basic settings на 11 канал, за да движа геометрията, то Н18 започва, ту да жужи/вибрира, ту спира (спрямо това дали се пуска вакуум или не) и сега седя и се чудя какво да го правя 😕

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой някакви идеи ? Единственото, което намерих, е че когато стои на място, на ВагКом Н18 е на 84.5% и не се чува нищо, след 2-3 минутки превключва на 4.8% и започва вибрирането, а като подам дори най-малко газ (950 оборота примерно), то отново минава в 84.5% клапана и спира жуженето 😕 Като гася колата е същото. Според мен, когато се включи клапана, то или нещо по него не е наред или някой маркуч нещо, макар, че са нови маркучите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...