Jump to content

Audi A4 2020 / A5 2020 - 40tdi 190hp vs 45tfsi 245hp


Recommended Posts

Здравейте, приятели!

 

Обмислям покупката на А4/А5 2020 година (тъй като до колкото се информирах тогава излиза фейслифта на А4, а също и при А5 има разни подобрения - като по-голяма мултимедия например). 

Не съм много запознат и ми се иска вашето мнение и помощ, ако може да ми съдействате.

 

Колебая се между 40TDI 190hp и 45TFSI 245hp моделите. 

Колата ще се кара, живот и здраве, на смесен път, няма да е изцяло градско, но не очаквам и да въртя по 20к извънградско на година. 

Може би клоня една идея повече към бензиновия двигател, тъй като е по-пъргав и предполагам ще е по-удовлетворяващо за шофиране,  но пък на пазара има повече обяви за дизели.

Като пробег и в двата случая гледам да е около 60-80к км.

 

Дайте вашето мнение. Кой според вас е по-безпроблемния двигател? От към първоначална цена са горе долу еднакви (45TFSI е малко по-скъп).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай някоя, която още е в гаранция, има коли с 5 годишна гаранция. Иначе А5 е много по красива, но си е тясна, но багажника е по-голям от А4 седан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

 

Сега дилемата е дали да е с външен S-line пакет или без. 

 

Четох доста ревюта и мнения, че возията при S-line е доста по-твърда и некомфортна, но пък колата става доста по-красива и спортна (лично поне на мен ми харесва много повече). Притеснява ме по нашите пътища как ще е положението обаче, с всички дупки и неравности... 

 

Вариант е просто да заложа на Advanced пакет, при който пак ги има страничните прагове и някой елементи по предната и задната броня, но колата не е със спортно окачване и не е свалена с 30мм надолу.

 

Ясно е, че ще трябва просто да покарам и 2-та варианта (с и без S-line) и да преценя, но все пак - какво е вашето мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...