Jump to content

Audi A3 8p facelift - 1.9 TDI 105 или 1.6 102 с газ


Recommended Posts

Здравейте, (има вече започната такава тема, писах там, но никой не отговаря, явно не излизат като са вече писани теми преди време),

Та, чудя се между 1.6 102кс с газ или 1.9tdi 105, и в двата случая фейслифтовата а3ка, та въпросът ми е понеже правя по мин. 28к км годишно ( повечето извънградско)  кое ще ми е по-изгодно от към разход и части, какво би могло да се прецака ( чувал съм че бензиновите горят масло?)

от към вървеж също как са двете коли?

и двете са с 5 скорости, извънградско примерно 140-160 какви обороти държат? Вървят ли горе долу? 1.9 знам че има опции за засилване, а при 1.6 има ли?  ако смятате, че тези мотори не са адекватни за това предназначение, моля предложете нещо, отворен съм към предложения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 105кс , щом правиш такъв пробег. повече тяга ще има за изпреварване спрямо бензиновата кашлица.

Редактирано от Kn0cK3r
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 102 коня с ръчна кутия на 100км/ч е на 3000 оборота, кутията е много къса за извън града и твоите критерии от 140-160км/ч.

 1.9тди мисля че при 3000 оборота е на 120., една идея по-добре. 

 За разхода на масло при 1.6 бензин много зависи от въпросната бройка. Но не очаквай по-малко от 3 литра на 10к КМ. 

Ако търсиш 1.6 Бензин задължително автомат инак не си заслужава. Като разходи бензинката идва доста по-евтино. 

 Не знам колко е истина но при фейса на 8p 1.6mpi пише че автомата е S Tronic с 7 скорости, което ако е истина е много добре. 

Редактирано от GENIUS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...