Jump to content

(SOS) Emergency call function fault


Tipp

Recommended Posts

Днес при запалване на колата се сблъсках със следната грешка SOS Emergency call function fault. Function unavailable. Please contact workshop. Помислих си , че ще изчезне след загасване и палене ама уви не. Закачих я на OBDELEVEN и там има записана следната грешка B200000 (опитах да я изтрия но и това не се получи). Та исках да попитам някой сблъсквал ли се с подобен проблем и какви приключения е имал. Колата A4 B9.5 от края на 2021г и е все още в гаранция.

Screenshot_20231207_165407_com.voltasit.obdeleven.jpg

Редактирано от Tipp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай си настройките за свързаност в myaudi приложението и най вече privacy отметките да са махнати. Също така погледни дали е платен абонамента за свързаност с колата Audi connect safety & service

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 minutes ago, ShadowM said:

Колата европейска или щатска е?

Колата е европейска по точно английска 

51 minutes ago, D.Stoykov said:

Прегледай си настройките за свързаност в myaudi приложението и най вече privacy отметките да са махнати. Също така погледни дали е платен абонамента за свързаност с колата Audi connect safety & service

 Всичко е активно до края на 2024г 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, ShadowM написа:

 

e-sim е безсрочен до колкото виждам 

Имам странното чувство ,че тия от Ауди нещо са се насрали яко защото и приложението не може да се ъпдейтне от 3 часа и постоянно дава грешка 

Screenshot_20231207_202734_de.myaudi.mobile.assistant.jpg

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така днес. Явно там е проблема. Отдавна ме дразни тази постоянна свързаност и всички грешки които се появяват постоянно. Влизаш в колата и ако по някаква причина няма сигнал или не може да се свърже със сървъра, нямаш услугите, за които си платил.
Едно време беше важно да има само гориво в резервоара, сега без интернет не можеш да излезеш от гаража [emoji23]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера звъннах в местното представителство на Ауди от където купих колата и им обясних за грешката . Мъжът от телефона ми каза , че колата ми е гаранционна и няма нужда да я карам в сервиза щели да я погледнат пред вкъщи. Викам Ок още по добре за мен. Тази сутрин паля колата няма грешка. Закачвам я на OBDeleven няма и помен , че е имало. Викам Еба си м.....та . Влязох в акаунта си на CubicTelecom и видях, че в 3 ноща има генериран трафик от 374MB . Почвам да си мисля , че тия гадове може да си пускат и спират различни грешки дистанционно и ако колата ти не е гарантирана познай какво ще се случи. Ще кажат докарай я ремонта е е £1200 ще стой при тях 2-3 дена и ще тия върнат без да са пипали нищо. Явно затова хората си плащат за удължаване на гаранцията с още 2 годи как му се казваше такса "Спокойствие"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може с тази “свързаност” :)
Трябва да си слага човек “антидилърска” защита на колата, нещо като антивирусна за компа [emoji23]
Аз мисля, че просто сървъра беше аут вчера, защото и при мен излизаха грешки, както и не ми зареждаше платените абонаментни пакети, а днес всичко тръгна и се оправи. А тези са си преписали една заслуга, че те обгрижват като важен клиент ;)
Тряфика може да е от всичко, ъпдейт на нещо и т. н. Съмнявам се по това време на ноща да са работили по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...