Jump to content

Чистачките не работят


angel_d_u

Recommended Posts

Здравейте група! От 1 седмица предните чистачки не ми работят. Докато си карах и спряха. След 30 минути проби тръгнаха отново. Направиха един курс и оттогава ни вест ни кост...пръскалката ми работи, задната чистачка също ми работи(като за нея да уточня, че доскоро ту тръгне, ту спре). Бушона е читав, релето го смених с ново и пак не работят, т.е. не е от него. Разкачих целия механизъм и подадох 12V на моторчето - работи си без проблем. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.12.2023 г. at 14:41, FEN_NA_TDI написа:

 

Какво по-точно?

Като ме су подаде 12V си работи без ядове, изчистих го, пръснах го, смазах го, никаква промяна.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен! Въпреки, че няколко пъти извадих релето, което при мен е едно голямо под номер 377 (междувременно смененото първоначално реле от мен беше малко под номер 100, смених него, защото, когато го извадех, всичко свързано с чистачките не работеше и пръскалката, и задната чистачка), този път го извадих и от самата пластмаса, за да видя вътре намотките и по платката да няма нещо нагоряло. Релето и вътре си беше като чисто ново, продухах го леко, вкарах го пак и чистачките проработиха. Сега ако пак спрат да работят, направо ще купя ново такова реле, т.е. реле 377 и ще го сменя, за да нямам повече главоболия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...