Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Здраве и късмет през новата година! 

 

Опитах с търсачката, тъй като помня, че преди години имаше подобна тема, но не я откривам. Моля, да ме извините, ако се повтарям. 

Моля, да споделите какви са разликите в амортисьорите на А4 Б5 и кои, с кои са съвместими и кои не. 

 

Идеята ми е следната: 

Колата ми е 1.8Т куатро, седан, 97' с комплект регулируеми(на твърдост) конита, които монтирах преди десетина години. Намерих си комплект оригинални амортисьори с пружини за 1.8Т куатро авант, които поръчах, заради пружините. 

На амортисьорите не се вижда номер, но ми изглеждат червени, като 1BE (ако си спомням правилно модела). Мой приятел има стандартна Б5 на предно 1.8 и има нужда от предни амортисьори, та планирам да му дам тези, като им взема пружините. 

Въпросите ми са следните:

-Предните амортисьори на Б5 са еднакви за куатро и предно, както и за 1.8 и 1.8т, нали? 

-Ако си спомням правилно 1BE са една идея по-къси. Проблем ли ще бъде да се монтират за предни на стандартната пружина и ще се получи ли сериозен дисбаланс между предница и задница?

-Слагайки авантови задни пружини на моята седанова, които снижават, ще се получи ли драстична разлика във височината между предни и задни оси, или разликата е основно в твърдостта. 


Ще съм благодарен да споделите опит!

Благодаря предварително! 

Поздрави

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...