Jump to content

SOS Emergency call. Function unavailable.


sdn90

Recommended Posts

Здравейте,
 Преди няколко дена ми докараха Audi A7 C8 2019 от Канада.
Платих 1500 лева за прекодиране на навигация, карти, радио и MMI към EU, но не успяха да се справят грешката за SOS Emergency call, защото съм имал инсталирани някакви ъпдейти, и не можело да се премахне.
SOS бутонът в купето свети червено, и на таблото имам грешка за SOS, както и много чест и периодичен звуков сигнал за грешката в таблото докато шофирам. Грешката се извежда и при всяко запалване на автомобила.
Това е изключително дразнещо и неприятно. От оторизиран сервиз на Audi казаха, че нищо не могат да направят. Не могат да деактивират системата, защото е система за сигурност.
Могат единствено да обновят софтуера, но това ще презапише всичко за което съм платил за прекодиране към EU. Не виждам и как би помогнало обновяването, при положение, че eSim на автомобила не може да се свърже с мрежата в България.
Моля за идеи как мога да изключа тази досадна система и грешка, или предложение за сериозен човек, който знае какво прави, и би могъл да деактивира SOS системата срещу заплащане.

Снимка на грешката: https://u.pcloud.link/publink/show?code=XZRwSX0ZuU5xfU5vML5V4nekh74gd8a48UyV

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,

 

Скоро очаквам да ми докарат идентичен с Вашия автомобил от Канада.

Проблемът който е възникнал при Вас ме кара да се опасявам, че може да се прояви и при мен.

За съжаление не пиша, за да предложа решение, за което се извинявам, а по-скоро да получа информация и евентуално да бъда полезен с нещо, ако мога.

Посредника ( Bohem cars) ме насочи към техен доверен сервиз, при който да извършат същата процедура и за същата сума.

Можете ли да споделите къде направиха прекодирането на Вашия, за да сравня, дали е същия сервиз и ако не е евентуално да попитам към кой конкретно ме насочват в случая за моя? 
Ще споделя в последствие разбира се!

Ако можете да кажете също къде Ви решиха въпроса със стоповете и каква беше стойността на тази услуга?

Благодаря предварително!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.01.2024 г. at 2:32, Nick9 написа:

 

Изпратих Ви ЛС.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

@import Няма развитие към момента. След обслужване на автомобила в Audi, грешката стана нетолкова агресивна. Вероятно са обновили нещо, нямам идея. Към момента след изтриването на грешката с OBDEleven, и оставяне на автомобила в покой за една нощ, грешката не се появява за няколко дена, и след това повтарям същото. Пробвах всичко възможно за разрешаване на проблема, дори намерих точния бушон в багажника и кодинги на контролните модули за телематиката и др, но след изваждането на бушона светва грешка за Airbag crash signal, и грешката се изчиства трудно дори след връщане на бушона на място. Имам предложение за перманентно решение от audi-mib.bg ( info@audi-mib.bg ), но не може дистанционно, а само на място в София. Цена за услугата не сме коментирали по време на разговора по телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...